Podívejte se na okouzlující pohlednice s kráskami němého filmu. U jejich zrodu stál rodák z Čech | Reflex.cz
nahoru

Podívejte se na okouzlující pohlednice s kráskami němého filmu. U jejich zrodu stál rodák z Čech

pos30. listopadu 2018 • 15:10
Podívejte se na okouzlující pohlednice s kráskami němého filmu. U jejich zrodu stál rodák z Čech
foto: Ross Verlag

Český rodák Heinrich Ross založil na začátku 20. let minulého století vydavatelství, které později vešlo ve všeobecnou známost publikováním přibližně 40 tisíc pohlednic s tehdejšími hereckými hvězdami. Na snímcích se objevily herečky nejen z Evropy, ale i zámořské.

Heinrich Ross se narodil 10. srpna 1870 v Rokytně, malé vesnici mezi Pardubicemi a Hradcem Králové. V roce 1905 začal pracovat v berlínském vydavatelství Rotophot jako vedoucí distribuce. O pár let později založil svoji firmu, která nese jeho jméno – Ross Verlag.

Ziegfeld Girls: Sexy tanečnice, označované jako nejkrásnější dívky všech dob. Podívejte se

Rossova nová firma získala od studií licence a téměř okamžitě začala na pohlednicích vydávat fotografické portréty s hereckými hvězdami tehdejšího evropského filmového nebe. Později se Ross Verlag dostal i do zámoří a na pohlednicích se začaly objevovat také herečky z Hollywoodu.

V roce 1933 se však moci v Německu chopil Adolf Hitler a v zemi začalo pronásledování židovského obyvatelstva. Heinrich Ross s rodinou byl v roce 1937 zbaven občanství a jako Žid nemohl ani vlastnit žádný majetek, bylo mu tedy zabaveno i vydavatelství. Zajímavostí je, že firma i nadále fungovala pod jménem Ross Verlag, a to až do roku 1941, kdy nacisté zavedli tzv. konečné řešení židovské otázky.

Ebenové krásky z minulého století: Podívejte se na 100 let staré akty afrických žen od…

Heinrich Ross v roce 1939 přes Anglii utekl do USA, kde zemřel v roce 1957 ve věku 87 let. Unikátní sbírka pohlednic jeho vydavatelství se však stala nesmrtelnou a jedinečně zachytila éru tehdy končícího němého filmu. Na výběr snímků se můžete podívat v galerii:

Erotika ve vaši představivosti: Podívejte se na nevinné snímky, které však ukazují…
12 skvělých aktů podle znamení zvěrokruhu. Líbí se vám to vaše?

pos
Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,640
22,790
29,590
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější