Jak to bylo po válce: Odsun Němců a další události na unikátních fotografiích | Reflex.cz
nahoru

Jak to bylo po válce: Odsun Němců a další události na unikátních fotografiích

Clara Zangová22. listopadu 2018 • 15:50
Jak to bylo po válce: Odsun Němců a další události na unikátních fotografiích
foto: Rare Historical Photos

Konec druhé světové války v roce 1945 bohužel zdaleka nebyl koncem důsledků světového konfliktu. Zlikvidovaná infrastruktura, ekonomický kolaps, nedostatek všeho, rozbombardovaná města, lidé bez střechy nad hlavou. To je jen několik málo problémů, které sužovaly běžné občany po roce 45.

Neměli bychom zapomínat, že válkou neutrpěla jen Evropa. Ve fotogalerii najdete také několik snímků Japonska, na které byly svrženy dvě atomové bomby. Prohlédnete si také přeživšího atomového útoku na Hirošimu se zjizveným tělem, anebo obyvatele Tokia, kteří si dělají z nepojízdných autobusů provizorní bydlení.

Podívejte se do očí zločincům, kteří se podíleli na vraždách tisíců Čechů v Osvětimi

Válkou bylo těžce zasaženo i Rusko, ale snímky ukazují pouze velkolepé vojenské oslavy ruského triumfu. Však velmoc také po válce uzavřela polovinu Evropy za železnou oponu.

Stovky mrtvých vojáků v Československu. Historici odhalili ohromující počty obětí…
Architektura smrti: Betonová monstra, která měla chránit hitlerovské Německo
Volby 2019 do Evropského parlamentu

Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,750
23,060
29,260
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější