Po 42 měsících je konečně otevřeno. Podívejte se, jak vypadá Národní muzeum po rekontrukci | Reflex.cz
nahoru

Po 42 měsících je konečně otevřeno. Podívejte se, jak vypadá Národní muzeum po rekontrukci

Marek Stoniš, E15.cz28. října 2018 • 08:00
Po 42 měsících je konečně otevřeno. Podívejte se, jak vypadá Národní muzeum po rekontrukci
foto: E15

Generální rekonstrukce Národního muzea trvala 42 měsíců. Veřejnosti se historická budova slavnostně otevřela 28. října. Podívejte se, jak tovypadá uvnitř!


Provoz muzea byl zahájen v sobotu 27. října za účasti nejvyšších ústavních činitelů, pro návštěvníky se pak budova otevřela o den později. Vstupné bude až do konce roku zdarma. 

Podle generálního ředitele Národního muzea Michala Lukeše byla oprava historické budovy jednou z největších a nejsložitějších rekonstrukcí v historii České republiky. „Jsem rád, že se nám podařilo splnit slib a budovu uvést v rekordním čase 42 měsíců do zkušebního provozu u příležitosti oslav 100 let od vzniku Československa a 200 let od založení Národního muzea. Do řádného provozu uvedeme budovu v příštím roce a vedle výstav otevřeme i stálé expozice, včetně přírodovědeckých s proslulou velrybou – Plejtvákem myšokem,“ uvedl.

Podívejte se na podobu zrekonstruovaného Národního muzea v naší fotogalerii:


Více se dočtete na webu e15.cz >>>

Zlatý podraz: Film, který zabila nerozhodnost
TEREZA SPÁČILOVÁ 26. října 2018 • 16:04

Zlatý podraz: Film, který zabila nerozhodnost

Jak také mohla vypadat československá státní vlajka. Podívejte seMarek Stoniš, E15.czMezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější