nahoru

Nahá těla dokonale maskovaná v krajině. Kolik jich najdete?

Clara Zangová 15. srpna 2020 • 09:30
Nahá těla dokonale maskovaná v krajině. Kolik jich najdete?
foto: Filippo ioco/MyModern Met

Výtvarník Filippo ioco je ikonou bodypaintingu. Série, kterou najdete ve fotogalerii, nese název Landscapes. Své nahé modely zasazuje do nejrůznějších prostředí, ať už se jedná o krajinu, ateliérové prostředí, anebo něco zcela neobvyklého, jako třeba tři těla, která společně tvoří kopečky zmrzliny v kornoutu. Nenechte se ale zmást. Filippovo umění je všechno, jen ne prvoplánové.

Skrze svou práci se umělec často snaží vyjádřit své myšlenky o genderové problematice, sexualitě a jejich místě v současné společnosti. Modely už vyfotil snad na každém představitelném místě, aby demonstroval své ideje. „Bodypainting nespasí svět, ale rozhodně změní způsob, jakým lidé sledují a přijímají okolní svět,“ stojí na Filippových stránkách.

Tento umělec je proslulý svou vynalézavostí, co se týče užívání nejrůznějších médií. Jeho doménou však není pouze bodypainting. Filippo ioco se věnuje také interiérovému designu, dekorativnímu umění a malbě jako takové.

Podívejte se do galerie a schválně, jestli se vám lidi schované v krajině podaří objevit:

Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.