nahoru

Lili St. Cyr: Královna striptýzu, která se několikrát pokusila dobýt Hollywood. Její snímky dodnes oslňují

pos2. června 2020 • 13:10
Lili St. Cyr: Královna striptýzu, která se několikrát pokusila dobýt Hollywood. Její snímky dodnes oslňují
foto: Flickr

Tanečnice, modelka a příležitostná herečka s umělecký jménem Lili St. Cyr byla v poválečném období jednou z nejpopulárnějších ve svém oboru. Ač se několikrát pokoušela dobýt Hollywood, ve známost vešla především jako erotická modelka a striptérka. Její krása díky fotografiím žije dodnes.

Lili St. Cyr se narodila 3. června 1918 jako Willis Marie Van Schaacková v Minneapolis v Minnesotě. Během svého mládí se aktivně věnovala baletu a brzy začala profesionálně tancovat v hollywoodských souborech.

Ve čtyřicátých a padesátých letech se však začala věnovat tanečnímu umění poněkud lehčího žánru. Odjela do Las Vegas, kde se stala jednou z nejžádanějších erotických tanečnic. Zde si také zvolila svůj umělecký pseudonym Lili St. Cyr, který měl naznačovat francouzský aristokratický původ.

V padesátých letech se Lili St. Cyr pokoušela i o hereckou kariéru v Hollywoodu. Zahrála si pár menších rolí, většího uznání se ale nedočkala a tak se i nadále věnovala erotickému tanci. Ve filmech pak ztvárnila již jenom sama sebe a hrála pouze striptérky.

Lili St. Cyr byla v padesátých letech také oblíbenou modelkou. Bruno Bernard, jeden z předních fotografů hollywoodské „zlaté éry” ji označil za svoji největší múzu.

Lili St. Cyr zemřela 29. ledna roku 1999 ve věku 80 let. Na její fotografie se můžete podívat do galerie:

pos
Diskuse ke článku