Erotické motivy na katolických kostelech: obří penis, masturbující muž i soulož. Proč tam jsou? | Reflex.cz
nahoru

Erotické motivy na katolických kostelech: obří penis, masturbující muž i soulož. Proč tam jsou?

Daniel Baret15. srpna 2018 • 11:13
Erotické motivy na katolických kostelech: obří penis, masturbující muž i soulož. Proč tam jsou?
foto: Fundación Santa María La Real

Muž s obrovským penisem na katolickém kostele? Nebo vousatý muž, který masturbuje? Či žena, která vystavuje na odiv svoji vulvu, a pár uprostřed pohlavního aktu. Tyto překvapivé motivy se dají najít na některých velmi starých katolických kostelech především na území severního Španělska. Kde se tam vzaly? A je to na křesťanských chrámech vůbec přípustné? Na to hledaly odpověď prestižní španělské noviny El País.

Všechny tyto erotické motivy byly vytesány někdy už před tisíci lety na fasády a římsy kostelů v severním a středním Španělsku. Na to, proč tam tyto motivy jsou, se nedávno pokusili odpovědět odborníci na speciálním semináři v klášteře Santa María la Real v provincii Palencia. Akce se jmenovala „Umění a sexualita v románských stoletích“.

Jasná odpověď ale nebyla mezi historiky nalezena. „Existuje k tomu mnoho interpretací,“ řekl k semináři historik umění Eukene Martínez de Lagos z Baskické univerzity v Bilbau.

The Economist: žebříček nejlepších a nejhorších měst pro život. Nejlepší místo máme…

Motivace k plození dětí?

Někteří odborníci se domnívají, že tyto výtvory měly podnítit sexuální aktivitu mezi obyvatelstvem, protože v dávné minulosti existovala v této oblasti velmi vysoká dětská úmrtnost.

Další teorie tvrdí, že sex ve středověku nebyl až takovým tabu, jak se později mohlo zdát. Ostatně samotná katolická církev kdysi proti sexu nic neměla, i když tvrdila, že nemá sloužit k zábavě, ale především k plození potomstva.

Francouzský nevěstinec s umělými pannami vyvolal spor. Podporuje znásilňování, tvrdí …
Koptem v Egyptě aneb Čeká nás stejný osud jako egyptské křesťany?

Daniel Baret


Klíčová slova: kostely, erotika, ŠpanělskoDiskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,730
22,730
30,000
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější