Sziget obrazem: Gorillaz a Seasick Steve vrcholem druhého dne | Reflex.cz
nahoru

Gorillaz i nesmrtelný Seasick Steve. Parádní druhý den festivalu Sziget obrazem

Oliver Adámek10. srpna 2018 • 18:51
Gorillaz i nesmrtelný Seasick Steve. Parádní druhý den festivalu Sziget obrazem
foto: Rockstar photographers

Budapešťský festival Sziget ve čtvrtek pokračoval v zajetém rytmu. Oproti zahajovací středě byl ale program přeci jen o něco blíže hudebnímu mainstreamu. Na hlavní stagi nejdřív rozjel večer Oscar and the wolf, to hlavní ale mělo přijít až po setmění. Českému fanouškovi známí Gorillaz, Cigarettes after sex a Seasick Steve vystoupili v krátkém časovém sledu na dvou hlavních podiích. A stálo to za to.

Gorillaz, kteří loni na podzim vyprodali pražskou O2 arenu, přivezli na Sziget odvázanou show v čele s energickým frontmanem Damonem Albarnem. Ten se nakláněl přes zábrany před podiem k fanouškům tak horlivě, až ho museli bodyguardi chytat za opasek. Celkově Gorillaz předvedli zábavný set s už tradičně skvělými animacemi a potvrdili roli jednoho z headlinerů festivalu.

Na vedlejším podiu ale ve stejnou dobu hrál další z tahounů, návštěvníkům Colours of Ostrava dobře známý Seasick Steve. Ve svých neuvěřitelných sedmasedmdesáti letech rozproudil americký kytarista a zpěvák velkou stanovou stage jako málokdo jiný. Ještě před ním se ukázali poněkud melancholičtější Cigarettes after sex, rovněž známí z letošních Colours.

Jak vypadal druhý den objektivem Rockstar photographers, se můžete podívat v galerii. V příštích dnech vám přineseme ze Szigetu exkluzivní rozhovor s The Kooks o vzpomínkách na české koncerty, roli předkapely Rolling Stones i svém novém albu.

Mezinárodní den ženského orgasmu: Umělecké fotografie zachycují okamžik vyvrcholení
Obří hudební festival Sziget začal dnem rapperů s Kendrickem Lamarem a Stormzym. Čeká…Klíčová slova: Sziget, festival, Maďarsko, Gorillaz


Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější