Sziget obrazem: Gorillaz a Seasick Steve vrcholem druhého dne | Reflex.cz
nahoru

Gorillaz i nesmrtelný Seasick Steve. Parádní druhý den festivalu Sziget obrazem

Oliver Adámek10. srpna 2018 • 18:51
Gorillaz i nesmrtelný Seasick Steve. Parádní druhý den festivalu Sziget obrazem
foto: Rockstar photographers

Budapešťský festival Sziget ve čtvrtek pokračoval v zajetém rytmu. Oproti zahajovací středě byl ale program přeci jen o něco blíže hudebnímu mainstreamu. Na hlavní stagi nejdřív rozjel večer Oscar and the wolf, to hlavní ale mělo přijít až po setmění. Českému fanouškovi známí Gorillaz, Cigarettes after sex a Seasick Steve vystoupili v krátkém časovém sledu na dvou hlavních podiích. A stálo to za to.

Gorillaz, kteří loni na podzim vyprodali pražskou O2 arenu, přivezli na Sziget odvázanou show v čele s energickým frontmanem Damonem Albarnem. Ten se nakláněl přes zábrany před podiem k fanouškům tak horlivě, až ho museli bodyguardi chytat za opasek. Celkově Gorillaz předvedli zábavný set s už tradičně skvělými animacemi a potvrdili roli jednoho z headlinerů festivalu.

Na vedlejším podiu ale ve stejnou dobu hrál další z tahounů, návštěvníkům Colours of Ostrava dobře známý Seasick Steve. Ve svých neuvěřitelných sedmasedmdesáti letech rozproudil americký kytarista a zpěvák velkou stanovou stage jako málokdo jiný. Ještě před ním se ukázali poněkud melancholičtější Cigarettes after sex, rovněž známí z letošních Colours.

Jak vypadal druhý den objektivem Rockstar photographers, se můžete podívat v galerii. V příštích dnech vám přineseme ze Szigetu exkluzivní rozhovor s The Kooks o vzpomínkách na české koncerty, roli předkapely Rolling Stones i svém novém albu.

Mezinárodní den ženského orgasmu: Umělecké fotografie zachycují okamžik vyvrcholení
Obří hudební festival Sziget začal dnem rapperů s Kendrickem Lamarem a Stormzym. Čeká…Klíčová slova: Sziget, festival, Maďarsko, Gorillaz


Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Spravedlnost se blíží: Podezřelí z vraždy novináře Kuciaka a jeho snoubenky zamíří před soud
PREMIUM X Extinction Rebellion: Zachránci planety, nebo užiteční idioti?
PREMIUM X Národní divadlo: Dům stavěný z největších ideálů aneb Služba i posluha ve „zlaté kapličce“
PREMIUM X Zelený Raoul: Oplození, slepice a teď i smrt. Přejete si i pohřeb od Andreje Babiše?
PREMIUM X Řidičák na psy: Moderní lidé nevědí, jak se chovat ke psům, a tím je ničí

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější