nahoru

Geniální nápad pro horké dny: Hydrant se změnil na stylové pítko pro lidi i psy a můžete v něm plnit i láhve

Daniel Baret 3. srpna 2018 • 09:40
Geniální nápad pro horké dny: Hydrant se změnil na stylové pítko pro lidi i psy a můžete v něm plnit i láhve
foto: Designer

Některé nápady jsou tak jednoduché, až jsou geniální. V tomto případě zejména teď, kdy Evropu sužují velká vedra. Ve švýcarském dvacetitisícovém městě Renens se nedávno klasický požární hydrant změnil v designové pítko pro lidi i psy, ve kterém si můžete lehce naplnit také láhve a navíc v případě potřeby může dál sloužit i svému původnímu účelu.

Dimitri Nassisi vystudoval průmyslový design na umělecké akademii Ecole cantonale d’art de Lausanne ve švýcarském Renensu. Nedávno dostal zakázku změnit klasický požární hydrant, který je připojený na síť s pitnou vodou, na stylové zařízení, které by sice dál mohlo sloužit svému původnímu účelu, ale současně by bylo kdykoli prospěšné pro občany i jiným způsobem. Nápad, který realizoval je jednoduchý, ale svým způsobem geniální.

Nassisi změnil pouliční hydrant do elegantní modré podoby a má hned čtyři funkce. Má dál vývod pro napojení požární hadice v případě potřeby. Ale současně je to i klasické pítko pro lidi, které známe také z našich měst. Když ovšem zmáčknete knoflík na druhou stranu, voda teče jinou dírkou tak, aby se pohodlně dala naplnit například plastová láhev (když voda stříká nahoru, plní se špatně). Voda také dopadá k základně hydrantu, kde lze naplnit prostor vodou pro občerstvení psů.

Chytré, elegantní, funkční. Není to inspirace pro naše města a obce?Klíčová slova: počasí, voda, fotogalerie, městoDiskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.