Lori Maddox: Příběh dětské groupie, která se ve 13 letech stala milenkou Davida Bowieho | Reflex.cz
nahoru

Lori Maddox: Příběh dětské groupie, která se ve 13 letech stala milenkou Davida Bowieho

Martin Mrázek30. června 2018 • 10:00
Lori Maddox: Příběh dětské groupie, která se ve 13 letech stala milenkou Davida Bowieho
foto: Flickr

Mladičká teenagerka započala kariéru hudební múzy v roce 1971. Společně s o několik měsíců starší Sable Starr tehdy začala chodit do rokenrolových klubů v Los Angeles, kde se brzy stala velice oblíbenou. Její drobná postava, velké hnědé oči a kudrnaté vlasy se zalíbily i redaktorům věhlasných hudebních časopisů Creem a Star. A tak se čerstvě třináctiletá dívka objevila hned v několika číslech těchto magazínů. Netrvalo to dlouho a mezi její obdivovatele se zařadily i hvězdy světové velikosti. První z nich byl David Bowie.

Slavný hudebník nijak neztrácel čas a hned při prvním setkání chtěl Lori odvézt do hotelového pokoje. Mladá dívka se ale zalekla a raději předstírala, že je přítelkyní Rodneyho Bingenheimera, majitele klubu, ve kterém Bowieho potkala. „Byla jsem vyděšená a ještě pořád pannou. Měl oranžové vlasy, žádné obočí a tu nejbělejší kůži, jakou si dokážete představit. Tehdy jsem už asi líbala kluky, ale nebyla jsem připravena na Davida Bowieho,“ vzpomínala později Lori.

Archivní fotografie ze svateb velkých českých, ale i zahraničních osobností na vás…

Jen pět měsíců poté přijel slavný zpěvák do LA znovu. A Maddox se již dobrovolně nechala odvézt jeho bodyguardem na hotel. Spolu s ní tam byla i Sable Starr. „Podíval se na mě těma dvoubarevnýma očima a zdvořile mě požádal, jestli bych šla za ním. Samozřejmě jsem šla. Sable se na mě tehdy podívala, jako kdyby mě chtěla zabít. Odvedl mě do ložnice, něžně mi svlékl šaty a odpanil mě. Po asi dvou hodinách jsem se šla podívat za Sable, která byla úplně opilá v předpokoji. Psala prstem na okna, že chce oš*kat Davida. Řekla jsem mu, co dělá, a že se kvůli tomu cítím špatně. ‚Tak ji, miláčku, přiveď dovnitř,‘ řekl tehdy. A tak jsem v jedné noci přišla o panenství i zažila první trojku,“ uvedla Lori v knize Dylana Jonese „David Bowie: The Oral History“.

Samotná Lori tvrdí, že jí v té době bylo již 15 let. Většina pamětníků ale skloňuje číslovku 13. V kontextu dnešní morálky či kampaní typu #MeToo působí tento příběh samozřejmě velmi negativně. Samotná Lori ho tak ale nikdy nevnímala a i to může být motivem, proč mluví v souvislosti s Bowiem raději o vyšším věku. Na ten nižší ovšem ukazuje i románek s kytaristou Jimmym Pagem, jenž dle jejího vyprávění přišel záhy poté. Ten totiž proběhl v roce 1972 během turné Led Zeppelin. A to bylo Lori prokazatelně teprve 14 let.

Evropská ostuda: Lidské zoo, kde byli černoši a indiáni chováni jako zvěř. Podívejte se

Jimmy Page své nestandartní namlouvání zahájil ještě v době, kdy udržoval poměr s hudebnicí Pamelou Des Barres. Lori se mu v počátcích vyhýbala a později uvedla, že z něj dokonce měla strach. A to až do doby, kdy ji jeden z bedňáků přivedl k Pageovi do svíčkami osvětleného pokoje. „Jimmy tehdy seděl v rohu, měl do očí naražený klobouk a v ruce držel vycházkovou hůl. Bylo to takové tajemné a zvláštní… Vypadal jako gangster. Bylo to nádherné,“ uvedla Lori v knize o Led Zeppelin Hammer of the Gods.

Od té doby Page a Maddox tvořili pár. Samozřejmě tajně. Kdyby totiž na celou věc přišla policie, šel by kytarista Led Zeppelin velmi pravděpodobně do vězení. Vztah s Pamelou Des Barres ukončil Page tak, že s ní přišel na večírek a z něj jednoduše za Pamelina křiku odešel s Lori. To byla evidentně jeho oblíbená taktika, neboť o zhruba rok a půl později udělal to samé i tehdy šestnáctileté Maddox. Na jedné párty ji jednoduše vyměnil za plnoletou playmate Bebe Buell. Lori tehdy Jimmyho stále milovala a bolest vyřešila pořádnou dávkou drog. Se zkrvaveným nosem následně nový pár zatlačila do rohu a křičela na Page: „Proč mi to děláš?“ Ten ji však ignoroval a jednoduše odešel.

Druhý den přišla ke kytaristovi do hotelového pokoje, kde zcela logicky našla i nahou Bebe. Mezi dívkami došlo k divoké hádce, jíž se Page údajně jen hystericky smál. To Lori definitivně vyléčilo a ze scény groupies se potichu vytratila. Ke kytaristovi Led Zeppelin se údajně na krátko vrátila ještě v 80. letech, ale dnes už má normální zaměstnání nákupčí v obchodě s oblečením a žije relativně obyčejným životem.

Rozhovorům o divokém mládí se ale nebrání. A i když stále tvrdí, že se tehdy skvěle bavila a ničeho nelituje, v březnu tohoto roku byla pro Guardian nezvykle vážná: „Nechtěla bych, aby si tím prošla číkoliv dcera. Můj úhel pohledu se mění s tím, jak stárnu. Začínám být více a více cynická.“

Běžný život v Severní Koreji? Podívejte se na 50 vzácných fotografií
Herečka Lana Woodová byla sex symbolem i slavnou Bond girl, dnes žije jako bezdomovkyně

Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,720
23,030
29,740
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější