nahoru

Hříšná temná Filadelfie. Fotograf zachytil život drogově závislých

Tereza Stonišová 7. dubna 2018 • 10:00
Hříšná temná Filadelfie. Fotograf zachytil život drogově závislých
foto: bo

Kensington Avenue v severní části města Filadelfie je nechvalně proslulá svým pouličním životem. Filadelfie, největší město severovýchodního státu USA Pensylvánie, je v těchto místech centrem lidí, kteří žijí na okraji společnosti. Kensingtonské třídě se někteří dokonce vyhýbají. To však neudělal fotograf a performer Jeffrey Stockbridge, který taková místa naopak vyhledává. A pak je ukazuje – těm, kdo tato místa nechtějí vidět.

Stockbridge vytvořil časosběrný fotodokument, protože život na ulicích části Filadelfie dokumentoval od roku 2008, tedy přesně deset let. Během těchto let nezachycoval jen obrazy, ale také se často s lidmi na ulici bavil a snažil se tak lépe pochopit jejich příběh. Setkal se s těhotnou ženou, kterou znásilnili, s dobře oblečeným pánem závislým na drogách, ale i s dětmi, které žily z různých důvodů na ulici. Sérii snímků pak fotograf publikoval v mnohých médiích, především v USA. Na výběr některých se můžete podívat v galerii výše.

 Klíčová slova: drogy, USA, Filadelfia, závislost


Zastavte drahotu s PREMIUM+


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.