Ben Hampton: Zázračné dítě sociálních sítí, nebo kalkul rodičů?

Ben Hampton: Zázračné dítě sociálních sítí, nebo kalkul rodičů? Zdroj: Instagram Bena Hamptona

Ben Hampton: Zázračné dítě sociálních sítí, nebo kalkul rodičů?
Ben Hampton: Zázračné dítě sociálních sítí, nebo kalkul rodičů?
Ben Hampton: Zázračné dítě sociálních sítí, nebo kalkul rodičů?
Ben Hampton: Zázračné dítě sociálních sítí, nebo kalkul rodičů?
14
Fotogalerie

Šestiletý kluk má na Instagramu 700 000 sledujících. Náhoda? Reklama? Bláznivý svět?

Američanovi Benu Hamptonovi je pouhých šest let, chodí do první třídy, ale už se stihl stát jednou z velkých hvězd sociálních sítí. Hezkého a dobře oblečeného chlapečka na jeho účtu na Instagramu sleduje téměř 700 tisíc lidí, jeho fanoušci ho poznávají na ulici a každý jeho vlog, ve kterých vystupuje na You Tube, má statisíce zhlédnutí. Malý zázrak, nebo promyšlený kalkul jeho rodičů?

Ben se objevoval na fotkách na instagramových účtech svých rodičů už několik let. Když jeho otec Branden Hampton, který pracuje jako konzultant sociálních sítí, zjistil, že snímky jeho syna jsou velmi populární, založil mu letos v únoru vlastní účet na Instagramu, který spravuje.

Jak se ukázalo, byl to geniální tah. Fanoušků malého Bena pořád přibývá a ten proto začal natáčet i vlogy na You Tube. Na jednom z nich například vaří. Sice neumí jídlo ani pořádně zamíchat vařečkou, ale lidi se dívají. Prý jim to přijde roztomilé. Přestože je zřejmé, že všechny ty nápady nepocházejí z hlavy malého školáka.

Rodiče Bena Hamptona pro web Daily Beast ale odmítají tvrzení, že jejich syn je pouhou loutkou v jejich rukou a že jde především o peníze. Přitom některé firmy již popularitu školáka využily v reklamě, malý Ben vydělává peníze a rodiče mu založili vlastní účet v bance. 

Na Instagramu a dalších sociálních sítích jsou stovky či tisíce podobných dětí, které většinou nikdo tak podrobně nesleduje. Proč? Benovi ke slávě pomohl především jeho otec, který kvůli své práci přesně ví, jak syna vyfotit a spojil v jeho případě síly i s dalšími hvězdami amerického internetu. A nová hvězda byla na světě.

„Především je to dítě a až pak hvězda sociálních sítí. Ale Ben je přirozeným bavičem, tak proč to lidem neukázat,“ oponuje otec školáka. Poukazuje na to, že Ben chodí do normální školy v kalifornském Fresnu (město nacházející se zhruba tři a půl hodiny jízdy severně od Los Angeles), po škole hraje ve fotbalovém týmu a chodí na hodiny tance. O víkendech si hraje s kamarády.

Jenže jeho matka mu každý den před odchodem do školy 15 minut pečlivě připravuje oblečení, češe ho a pořizuje s ním fotky. Takové normální ráno, že?

Otázkou je, jak dlouho šílenství kolem Bena Hamptona vydrží. Asi jen do doby, kdy se objeví ještě šikovnější kluk a ještě šikovnější tatínek a maminka, kteří nasměrují své dítě do života ve virtuální realitě.