Dánská agentura najala přes všechny výhrady muslimskou modelku, která pózuje v hidžábu | Reflex.cz
nahoru

Dánská agentura najala přes všechny výhrady muslimskou modelku, která pózuje v hidžábu

Daniel Baret24. září 2017 • 14:00
Dánská agentura najala přes všechny výhrady muslimskou modelku, která pózuje v hidžábu
foto: Unique Models

Zatímco v dánském parlamentu se vedou už delší dobu diskuse o tom, jak omezit migraci a druhou nejsilnější stranou v zemi je Dánská lidová strana, která brojí i proti islámu a zahalování muslimských žen na veřejnosti, tak společnost Unique Models sídlící v Kodani, najala jedenadvacetiletou modelku Aminu Adan, která pózuje zásadně v hidžábu (šátek ukrývající vlasy a krk).

Rozhodnutí společnosti Unique Models (patří mezi vůbec největších modelingové agentury ve Skandinávii) najmout muslimskou modelku, která nosí hidžáb, označují dánská média za „zcela výjimečný“ krok. A to z toho důvodu, že podobných modelek je v západním světě velmi málo. Agentura oznámila své rozhodnutí tento týden v úterý na svých webových stránkách.  

Obrazy jako fotografie. Malíř udivuje svět titěrnými detaily nahého ženského těla

Jacqueline Mikkelsen, která je majitelkou Unique Models, to považuje za průlom. „Pracuji v modelingovém průmyslu už 30 let a jsem vždy šťastná, když najdeme krásnou modelku s tmavou kůží, nebo dívku z Asie. Amina ukáže, jak dokážeme být rozmanitý. Není u nás proto, že je to černá dívka s hidžábem, ale protože je krásná a má obrovský potenciál,“ řekla podle dánské televize DR ředitelka Mikkelsen.  

Zatímco šéfka Unique Models si myslí, že dánský módní průmysl je už připraven na to, aby modely předváděla muslimská mladá žena v hidžábu, někteří jiní odborníci nad tím váhají.

Dánský módní expert a televizní moderátor Chris Pedersen například řekl, že používání modelky s hidžábem je na Západě „výjimečné“ a v počátcích. „Nepochybuji ale o tom, že mladé moderní muslimky potřebují podobný vzor, protože muslimské ženy často zůstávají nuceně v pozadí,“ vysvětlil Pedersen v televizi DR.

Podle odborníků ale až čas ukáže, zda se modelka Amina Adan prosadí na trhu. Předpoklady pro to má. Je vysoká 178 centimetrů a její míry jsou 80-64-87.

Satelitní snímky, které ukazují dokonalou symetrii. Podívejte se na Zemi jinýma očima
Američané odtajnili nikdy nezveřejněné záběry jaderných výbuchů

Daniel BaretVybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Bohumil Pečinka: Andrej Babiš vítězí. Zatím... Kdo ale stojí proti babišismu?
PREMIUM X Obrácení hříšného Polykače: Z pašeráka, který v žaludku převážel hašiš, se stal pracující vzorný otec
PREMIUM X Zelený Raoul č. 1253 - Vémolice
11. června 2019 • 15:33

Zelený Raoul č. 1253 - Vémolice

PREMIUM X Novináři se začali bát!
11. června 2019 • 14:17

Novináři se začali bát!

PREMIUM X Obří laboratoř kreativity umělců, to je Pražské Quadrien­nale, největší světová výstava divadelní scénografie

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější