nahoru

Zázraky se dějí: Se 104 let starým fotoaparátem se dají krásně fotit i rychlé vozy Formule 1

Daniel Baret23. května 2017 • 14:40
Zázraky se dějí: Se 104 let starým fotoaparátem se dají krásně fotit i rychlé vozy Formule 1
foto: Facebook / Joshua Paul

Mohou vypadat fotografie závodů Formule 1 pořízené fotoaparátem z roku 1913 dramaticky? Vozy totiž jezdí tak rychle, že je má někdy problém zachytit i nejmodernější technika. Fotograf Joshua Paul ale dokáže se svým starým přístrojem, který byl vyroben v roce 1913, skutečné zázraky.

Závody Formule 1 fotí přístrojem Graflex. Zatímco jeho kolegové dokážou pomocí moderních digitálních fotoaparátů pořídit mnoho snímků za vteřinu a poté vybrat ten nejlepší, tak Joshua má šanci pouze na 20 fotek celkem, pak musí „zásoby vyměnit a doplnit“. Proto nemůže bezhlavě cvakat, ale pečlivě přemýšlí, co vlastně vyfotit.

Inspirován byl fotkami z amerických automobilových závodů z roku 1969, které jeden fotograf záměrně dělal rozmazané a neostré, přesto se dopracoval k zajímavému výsledku. Joshua Paul začal starým fotoaparátem fotit v roce 2013 na Velké ceně Španělska. Začal pak pro nadšence tohoto sportu také vydávat časopis Lollipop.

Podívejte se na některé z jeho obrázků ze závodů Formule 1:Klíčová slova: auto, fotogalerie, retro, formule 1Diskuse ke článku