Plus size modelka, která budí emoce. Seznamte se s Tess Hollidayovou | Reflex.cz
nahoru

Plus size modelka, která budí emoce. Seznamte se s Tess Hollidayovou

Tereza Stonišová15. května 2017 • 16:30

Byla malá, ne zrovna štíhlá, a přesto se chtěla stát modelkou. Ve škole v rodném Mississippi se jí smáli, smích poté přerostl v šikanu. Střední školu ani nedodělala a stále snila o tom, že jednou zaujme nějakou modelingovou firmu, která se zajímá o plus size modelky. No, a nakonec se jí to povedlo – dnes je z ní sebevědomá a známá plus size modelka.

Příběh Tess Hollidayové z amerického státu Mississippi je o to zajímavější, že si jí modelingová firma všimla díky velkému počtu sledujících na sociální síti Instagram. Dívka tam měla přes 600 tisíc sledujících, což už pro firmu bylo atraktivní.

K příspěvkům a svým fotografiím navíc Tess přikládala motivační příspěvky, které měly povzbudit ženy, které nenaplňují „modelkovské“ míry. Díky těmto motivačním příspěvkům se nakonec Tess její sen splnil a dnes se její snímky objevují i na stránkách známých časopisů. Asi nejvýznamnější počin, díky němuž začala být Hollidayová ještě více vidět, bylo focení pro prestižní magazín Vogue.

Hollidayová však vzbuzuje také kontroverze – ne snad proto, jak vypadá, nýbrž proto, že vlastně propaguje opačný extrém vychrtlých a podvyživených modelek. Se 118 kilogramy a 165 centimetry se její tělesná konstituce dá považovat za morbidně obézní.

Plus size modelka Tess Hollidayová.VIDEO Facebook

Svléknout se před foťákem v šedesáti? Francouzská modelka dokazuje, že věk je jenom čísloKlíčová slova: Tess Holliday, modelka, USA, obezita


Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Bohumil Pečinka: Proč premiér Babiš přistoupil na vedoucí úlohu prezidenta v politickém systému země
PREMIUM X Karel Steigerwald: Léto horké nebo studené, nikdo nic neví
PREMIUM X Helmut Newton: Fotograf, před jehož objektivem ochotně zapózovala každá žena
PREMIUM X Zdravý rozum Cyrila Höschla: V čem Češi vynikají? Obrana specifickým humorem a spotřeba alkoholu
PREMIUM X Karel Gott mit uns! Mistr jako zdroj inspirace a humoru...

Colours of Ostrava 2019

Průvodce: vstupenky, ubytování, doprava Reflex Stage Program, účinkující a hvězdy Festival v ulicích 2019

Na letošním ročníku festivalu Colours of Ostrava zazáří velké hvězdy. Přijede kapela The Cure. Festivaloví hosté se také mohou těšit na Florence + The Machine. Vše podstatné o Colours of Ostrava 2019 se dozvíte v našem speciálu.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější