nahoru

Plus size modelka, která budí emoce. Seznamte se s Tess Hollidayovou

Tereza Stonišová15. května 2017 • 16:30
Plus size modelka Tess Hollidayová.
• video: 
Facebook

Byla malá, ne zrovna štíhlá, a přesto se chtěla stát modelkou. Ve škole v rodném Mississippi se jí smáli, smích poté přerostl v šikanu. Střední školu ani nedodělala a stále snila o tom, že jednou zaujme nějakou modelingovou firmu, která se zajímá o plus size modelky. No, a nakonec se jí to povedlo – dnes je z ní sebevědomá a známá plus size modelka.

Příběh Tess Hollidayové z amerického státu Mississippi je o to zajímavější, že si jí modelingová firma všimla díky velkému počtu sledujících na sociální síti Instagram. Dívka tam měla přes 600 tisíc sledujících, což už pro firmu bylo atraktivní.

K příspěvkům a svým fotografiím navíc Tess přikládala motivační příspěvky, které měly povzbudit ženy, které nenaplňují „modelkovské“ míry. Díky těmto motivačním příspěvkům se nakonec Tess její sen splnil a dnes se její snímky objevují i na stránkách známých časopisů. Asi nejvýznamnější počin, díky němuž začala být Hollidayová ještě více vidět, bylo focení pro prestižní magazín Vogue.

Hollidayová však vzbuzuje také kontroverze – ne snad proto, jak vypadá, nýbrž proto, že vlastně propaguje opačný extrém vychrtlých a podvyživených modelek. Se 118 kilogramy a 165 centimetry se její tělesná konstituce dá považovat za morbidně obézní.

Plus size modelka Tess Hollidayová.VIDEO FacebookKlíčová slova: modelka, USA, obezita, Tess HollidayDiskuse ke článku