nahoru

Geniální minimalismus skrytý v plovacích čepicích. Krásná fotosérie Bazén vyvolává nostalgii i otázky

Tereza Stonišová8. května 2017 • 12:30
Geniální minimalismus skrytý v plovacích čepicích. Krásná fotosérie Bazén vyvolává nostalgii i otázky
foto: Cultura Inquieta/Featureshot

Mária Švarbová je mladá slovenská fotografka, která už má za sebou nejeden úspěch – kromě mnohých vernisáží, které již uspořádala, se její fotografie dostaly na stránky prestižních časopisů, jakým je například Vogue. Její snímky jsou výjimečné: minimalistické a s ojedinělou atmosférou. Jedna z jejích sérií navíc vyvolává neobyčejnou nostalgii.

Co se vybaví člověku jako první, když vidí prázdnou a upravenou plovárnu zahalenou v mandlových pastelových barvách? Je to prvovrepubliková atmosféra slavného Vančurova románu Rozmarné léto, nebo jsou to 50. a 60. léta socialistického Československa? Variant je více, záleží na imaginaci. Nostalgii – ani ne tak stesk, pouze nádech minulosti – však snímky vyvolávají každopádně.

Jsou minimalistické, čisté a estetické. Série, kterou slovenská fotografka nazvala jednoduše Bazén, může vyvolat mnoho asociací. Jako by tato série naplňovala známé přísloví, že méně je někdy více. Prohlédněte si snímky, které slovenská talentovaná umělkyně vytvořila. Můžete u nich přemýšlet, co ve vás pohled na ně vyvolává.

Modelka za 10 dolarů na hodinu: Podívejte se na zapomenuté snímky Marilyn Monroe
Neuvěřitelná proměna: Důchodce přetvořil panelák na barokní zámek
Tereza Stonišová 5. května 2017 • 09:31

Neuvěřitelná proměna: Důchodce přetvořil panelák na barokní zámek

Herečka Lana Woodová byla sex symbolem i slavnou Bond girl, dnes žije jako bezdomovkyněKlíčová slova: fotogalerie, bazén, nostalgieDiskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,530
21,710
28,440
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější