Fascinující projekt „Atlas ženské krásy“ byl dokončen: Představí 500 příběhů dívek a žen z 50 zemí | Reflex.cz
nahoru

Fascinující projekt „Atlas ženské krásy“ byl dokončen: Představí 500 příběhů dívek a žen z 50 zemí

Daniel Baret30. dubna 2017 • 17:00
Fascinující projekt „Atlas ženské krásy“ byl dokončen: Představí 500 příběhů dívek a žen z 50 zemí
foto: Mihaela Noroc

Když začala v roce 2013 rumunská fotografka Mihaela Noroc sbírat pomocí internetu peníze na svůj projekt „Atlas krásy“ (The Atlas of Beauty), zřejmě ani sama netušila, jaký bude mít její snaha ohlas. Plán nafotit v mnoha zemích světa většinou naprosto obyčejné dívky a ženy, měl dokumentovat, že všude jsou ženy krásné a zajímavé, bez ohledu na věk, rasu a náboženství.

Nedávno Noroc oznámila, že kniha, která bude mít 352 stránek a bude obsahovat 500 portrétů žen s jejich krátkými příběhy, vyjde v září. Už teď se dá ale objednat. Fotografka objela s pomocí sponzorských darů z celého světa přes 50 zemí.

Projekt Mihaely Noroc v minulých letech zaujal i přední světová média (Reflex.cz o něm také několikrát psal), autorka se v nich pak objevovala poměrně často. To ji pomohlo celou věc financovat.

Světový atlas krásy se dál plní. Nádherné ženy jsou všude na světě
25 fotografií z ojedinělého „Atlasu krásy“. Žádné modelky, jen přirozené dívky z celého…
 
Snímky, které k vám promluví: Krása starců a stařen s Alzheimerovou chorobou
 

Daniel Baret


Klíčová slova: krása, ženy, kniha, portrét, fotografka


Volby 2019 do Evropského parlamentu

Výsledky Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,780
23,000
29,270
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější