nahoru

Stroj času: Jak vypadal pohádkový Disneyland během otevření v roce 1955

Martin Mrázek 21. března 2017 • 15:30
Stroj času: Jak vypadal pohádkový Disneyland během otevření v roce 1955
foto: justdisney.com

Zvědaví návštěvníci sprintovali směrem k zámku Šípkové Růženky, malé děti vozil vláčkem Mickey Mouse a na vše dohlížel sám Walt Disney. Ten měl na hlavní třídě Disneylandu svůj vlastní apartmán a z něj velmi rád pozoroval ruch v celém parku.

„V den slavnostního otevření, jsme byli v jeho bytě nad hasičskou stanicí. Stála jsem vedle něj, když se brány parku otevřely úplně poprvé a on oknem sledoval, jak dovnitř proudí davy lidí. Stál s rukama za zády a měl úsměv od ucha k uchu. Viděla jsem, jak těžce polyká a teče mu po tváři slza. Splnil se mu sen. Tehdy mi bylo jen 12, takže to pro mě moc neznamenalo, ale jak plynou roky, tak mi ta chvíle přijde pořád vzácnější a vzácnější,“ zavzpomínala na tehdejší dobu v rozhovoru pro justdisney.com bývalá dětská herečka Sharon Baird.

I Disneyův skrytý apartmán se postupem času stal jednou z atrakcí parku. A to navzdory tomu, že se svými 46 metry čtverečními je pravým opakem zbytku megalomanského Disneylandu. Tehdejšímu účelu ale sloužil dobře. Walt se rád se svou rodinou projížděl na replice starého hasičského vozu a když s ním zajel zpět do zbrojnice, mohl se v tichosti ukrýt před zástupy zvědavců. Uvnitř nedovoloval nikomu fotografovat, a tak jsou následující fotografie dost možná úplně jediné, které tehdy v bytě vznikly.

Na Waltovu počest nyní v okně, odkud Disney park pozoroval, stále svítí světlo.Klíčová slova: fotogalerie, USA, walt disney, DisneylandDiskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.