nahoru

„Čuňačinky“ za 160 milionů. V londýnské dražbě erotického umění se prodaly desítky exponátů

Martin Bartkovský 17. února 2017 • 16:30
„Čuňačinky“ za 160 milionů. V londýnské dražbě erotického umění se prodaly desítky exponátů
foto: Sothebys.com

Erotika: vášeň a touha. Tak se celým názvem jmenovala dražba, kterou v Londýně pořádala kancelář Sotheby’s - největší aukční společnost na světě. K propagaci události natočila smyslné promo video i slavná burleska a modelka Dita von Teese a najdete jej v článku. Během večera se dražilo více než 100 unikátních uměleckých kousků a většina z nich se prodala za celkovou cenu přesahující 160 milionů korun. 

Bývalá přítelkyně Marilyna Mansona a propagátorka stylu burlesque Dita von Teese sama sbírá umělecké předměty s erotickou tematikou. Ve videu proto propaguje ty nejzajímavější kousky, které se včera v Londýně dražily. Sbírka zahrnující exempláře od starověku, přes 19. století až po současnost obsahovala sochy, obrazy, grafiky i nábytek.

VIDEO: Dita von Teese propaguje erotickou aukciVIDEO sothebys.com

Nejcennějším vydraženým exponátem byla mramorová socha s názvem La Grande Névrose, kterou v roce 1896 vysochal Jacques Loysel. Prodala se za téměř 1,8 milionu liber (cca 58 milionů korun). Podívejte se na ty nejlepší kousky v naší fotogalerii:

Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.