Američanka projela sama 183 zemí světa. Pokoří časový rekord? | Reflex.cz
nahoru

Američanka projela sama 183 zemí světa. Pokoří časový rekord?

Lenka Krejcarová25. prosince 2016 • 10:00
Američanka projela sama 183 zemí světa. Pokoří časový rekord?
foto: Caters News Agency

Absolvovat cestu kolem světa za pouhých 80 dní podobně jako románová postava Phillias Fog, už není díky letecké dopravě žádné umění. Přesto existují cestovatelské výkony, nad kterými se tají dech. Příkladem může být teprve sedmadvacetiletá Američanka, která se rozhodla podívat do všech 196 zemí světa. A zřejmě se jí to podaří.

Navštívit 50 případně 100 zemí světa je obdivuhodný výkon. Když se ale mladá žena rozhodne navštívit všechny státy, sama a navíc v rekordním čase, pak je to skutečná výzva. Právě tu se rozhodla pokořit Cassandra De Pecol projektem Expedition196.

Mladá žena původem z amerického Connecticutu vyrazila na pozoruhodnou výpravu v červenci 2015. Zatím se jí podařilo navštívit 183 zemí. Zbylých 13 států by měla zvládnout během příštích 2 týdnů.

Mapa expediceMapa expedice

Když se jí to podaří, bude vůbec prvním člověkem, který absolvoval všechny země světa v rekordním čase a její výkon se zapíše do Guinessovy knihy rekordů.

Inspirativní cestu mladé Američanky můžete sledovat na sociálních sítích Facebook a Instagram.

DALŠÍ ŽENY, KTERÉ HÝBOU SVĚTEM NAJDETE NA WEBU ZENY.CZ >>>

Fotograf tajně vyfotil lidi a porovnal to s jejich snímky na sociální síti. Co objevil?
Putin zaplatil úchylný kalendář, kde studentky ze Sýrie tvrdí, že mají rády ruské…

Lenka KrejcarováVolby 2019 do Evropského parlamentu

Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Kurzy měn
25,730
22,990
29,330
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější