Přemýšleli jste o tom, jak se obléknout do rakve? Většina lidí chce vypadat i po smrti hezky | Reflex.cz
nahoru

Přemýšleli jste o tom, jak se obléknout do rakve? Většina lidí chce vypadat i po smrti hezky

Daniel Baret24. listopadu 2016 • 11:05
Přemýšleli jste o tom, jak se obléknout do rakve? Většina lidí chce vypadat i po smrti hezky
foto: lyst.co.uk

Přemýšleli jste někdy o tom, v čem spočinete v rakvi při pohřbu? Zní to sice mimořádně morbidně, ale mnoho lidí má podle všeho poměrně jasné představy, jak by to mělo vypadat. Britský internetový obchod Lyst dokonce uspořádal na toto téma průzkum. Podle něj 85 procent lidí o oblečení do rakve někdy přemýšlelo. Podívejte se teď, jak by taková posmrtná módní kolekce mohla vypadat.

Podle průzkumu si například 52 procent žen přeje naprosto stylový odchod ze světa. To znamená, že by se nejraději chtěly nechat pohřbít v šatech. Ty porážejí tričko a džíny.

Ženy také ví, že po smrti už nohy nebolí. Proto by jich 45 procent chtělo mít v rakvi na sobě hezké střevíce s vysokým podpatkem.

Jak průzkum Lystu zjistil, tak 23 procent lidí by se nechalo pohřbít ve sportovním oblečení, pětině mužů by nevadilo mít na noze žabky a třetina z mužů by spala věčným spánkem i v kšiltovce.

To je rozdíl! 15 amerických celebrit v době, kdy jejich kariéra jen začínala

31 procent dotázaných pak vůbec nevyžaduje žádné extra oblečení, klidně by se nechali pohřbít jen ve spodním prádle, nebo v pyžamu.

Zpráva o průzkumu ale upozorňuje, že dobré oblečení také něco stojí. Pětačtyřicet procent lidí přitom odpovědělo, že za „poslední outfit“ by dali od 350 do 500 liber (ta dolní hranice je v přepočtu 11 tisíc korun), 31 procent by nedalo ani 100 liber a 24 procent by si bylo za něco speciálního ochotno pořádně připlatit – dali by i tisíc liber.

Chtělo by to dodat – lidi mají někdy skutečně velmi podivné starosti a nápady.

Skvělý nápad, zajímavý výsledek – fotky se stejnými lidmi na stejném místě po…
Bída dětí z amerického Bronxu: Jaké to je vyrůstat mezi drogami a násilím v drsném New …

Daniel Baret


Klíčová slova: pohřeb, oblečení, rakev, lyst, fotogalerie


Volby 2019 do Evropského parlamentu

Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,750
23,060
29,260
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější