Moderní zříceniny pohledem psa: Unikátní portréty uhranuly Instagram | Reflex.cz
nahoru

Moderní zříceniny pohledem psa: Unikátní portréty uhranuly Instagram

Martin Mrázek18. listopadu 2016 • 18:00
Moderní zříceniny pohledem psa: Unikátní portréty uhranuly Instagram
foto: Instagram / Alice van Kempenová

Fotografování opuštěných, moderních budov se stává koníčkem čím dál tím většího počtu lidí. Jen málokdo by ale věřil, že něco takového může bavit i psa. Alice van Kempenová je přesto přesvědčena, že její tříletá Claire urbex miluje.

„Vždy když někam jdeme, tak ví, že musí být absolutně zticha. Nikdy nás neprozradí. Když ale zjistí, že je čas pózovat, přece jen si nemůže pomoci a ukazuje, jak moc je nadšená,“ tvrdí 49letá Nizozemka. „Je bulteriér, ale ona se necítí jako pes. Má lidské vlastnosti,“ dodává Alice přesvědčivě.

Urbexu se společně věnují už dva roky a nevypadá to, že by měly v nejbližší době přestat. Ojedinělé portréty tříleté fenky si na Instagramu rychle zamilovaly desetitisíce lidí a Alice van Kempenová se jim věnuje na plný úvazek.

Každá fasáda obsahuje minimálně tři různé barvy. Z nejbarevnějšího města světa vás…

„Už to děláme zhruba dva roky. Navštívily jsme věznice, vojenské základny, uhelné doly, vlaky, letadla, kláštery, kostely, nemocnice, farmy i rodinné vily,“ uvádí fotografka s tím, že důkladně procestovaly hned několik evropských zemí. Zda mezi nimi byla i Česká republika, mohou znalci sami posoudit v galerii.

Bída dětí z amerického Bronxu: Jaké to je vyrůstat mezi drogami a násilím v drsném New …
Od výcviku až po Den D: Mladý voják zachytil na skicách hrůzy 2. světové války
13 originálních fotografií Donalda Trumpa ze 70. let, kdy začal podnikatKlíčová slova: urbex, Nizozemsko, fotogalerie, pesDiskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,680
22,330
28,620
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější