nahoru

Moderní zříceniny pohledem psa: Unikátní portréty uhranuly Instagram

Martin Mrázek 18. listopadu 2016 • 18:00
Moderní zříceniny pohledem psa: Unikátní portréty uhranuly Instagram
foto: Instagram / Alice van Kempenová

Fotografování opuštěných, moderních budov se stává koníčkem čím dál tím většího počtu lidí. Jen málokdo by ale věřil, že něco takového může bavit i psa. Alice van Kempenová je přesto přesvědčena, že její tříletá Claire urbex miluje.

„Vždy když někam jdeme, tak ví, že musí být absolutně zticha. Nikdy nás neprozradí. Když ale zjistí, že je čas pózovat, přece jen si nemůže pomoci a ukazuje, jak moc je nadšená,“ tvrdí 49letá Nizozemka. „Je bulteriér, ale ona se necítí jako pes. Má lidské vlastnosti,“ dodává Alice přesvědčivě.

Urbexu se společně věnují už dva roky a nevypadá to, že by měly v nejbližší době přestat. Ojedinělé portréty tříleté fenky si na Instagramu rychle zamilovaly desetitisíce lidí a Alice van Kempenová se jim věnuje na plný úvazek.

„Už to děláme zhruba dva roky. Navštívily jsme věznice, vojenské základny, uhelné doly, vlaky, letadla, kláštery, kostely, nemocnice, farmy i rodinné vily,“ uvádí fotografka s tím, že důkladně procestovaly hned několik evropských zemí. Zda mezi nimi byla i Česká republika, mohou znalci sami posoudit v galerii.Klíčová slova: pes, fotogalerie, Nizozemsko, urbexDiskuse ke článku