nahoru

Chovat lišku není snadné a stojí to hodně peřin

tsch 12. února 2016 • 17:11
Chovat lišku není snadné a stojí to hodně peřin
foto: instagram

Už několik dní válcuje internet liščí video. Zrzavá šelmička si myslí, že peřina je sněhová přikrývka. Kde se vlastně taková domácí liška vzala? Jmenuje se Juniper a je to domácí mazlíček. Žije si třeba jako pes, ovšem vrtochy má liščí.

„Kvůli jejich velkému loveckému pudu a díky přirozenému instinktu se budou lišky stále pokoušet lovit. Juniper a všechny ostatní lišky takhle skáčou vždy, když slyší zvuky škrábání. Připomíná jim to zvuky myšek pohybujících se v zimě pod sněhem,“ vysvětlila majitelka lišky magazínu Bored Panda.

Pounce, pounce, pounce 🐬 #landdolphin

Video zveřejněné uživatelem Juniper (@juniperfoxx),Úno 7, 2016 v 12:35 PST

„Když byla menší, brala jsem ji s sebou všude. Zvykla si na lidi i jízdu autem a obojí má ráda. Její neoblíbenější hra je ale, když jí někdo nahání po domě, pak se rozhodne otočit a prchat před ní, aby ho mohla pronásledovat,“ popisuje chovatelka liščí radosti.

Není to ale pořád jen legrace. Naopak, chovat takové zvíře je extrémně náročné. Lišky mají sklony kousat, jsou celkem hlučné a dvakrát nevoní. Na druhou stranu, stačí se podívat na fotky a je jasné, že to za ta úskalí jistě stojí.

tsch


Klíčová slova: fotogalerie, liškaDiskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.