Harvardští výzkumníci objevili Ameriku: chataření v přírodě | Reflex.cz
nahoru

Harvardští výzkumníci objevili Ameriku: chataření v přírodě

tsch12. února 2016 • 11:26
Harvardští výzkumníci objevili Ameriku: chataření v přírodě
foto: getaway.house/

Zabalit si svých pár švestek a vyrazit na pár dní do přírody. Pracovat, psát, číst, opékat buřty na ohýnku. V Čechách jsme chataření a chalupaření dotáhli k dokonalosti, ale v 21. století se do něj pouští věhlasná Harvardská univerzita.

Výzkumný projekt chatek Getaway (sdružuje badatele z oblastí jako design, ekonomie i sociologie) je založený na klidu a potřebě vydat se z města do přírody. Maličké domky v lesích kolem Bostonu jsou teprve ve fázi startupu, ale neúspěchu se asi nikdo neobává.

Realizovány zatím byly tři verze. První chatka je Ovida. Maličký příbytek, kde člověk najde všechno, co potřebuje. Maličkou kuchyňku, místo na spaní, ale také knihy a deskové hry. Tahle chatička je určená k relaxaci, k bohulibému užívání volného času.

20 domků, chat a chaloupek, ve kterých byste si přáli trávit alespoň prodloužené víkendy

Druhou chatičkou je Lorraine. Ta by měla být projektovaná spíše pracovně. Základem je veliký stůl, podél něhož se táhne okno nabízející široký výhled do lesa. Třetí a zatím poslední verzí je chatička Clara. Je nejminimalističtější ze všech, ač má tři poschodí. V ní se mohou ubytovat čtyři lidé.

Venku je možnost grilovat, uvnitř je i elektřina nebo topení, protože se využívají solární panely. Projekt je vymyšlený tak, že si některou z chatiček pronajmete a najdete na místě rovnou vše potřebné. Dříví, potraviny, čistou postel. Jediné, co se od vás chce, je užívat si klidu.

Minimalistické, eco friendly, designové, v přírodě. Jak to vůbec vzniklo a kde se to vzalo? Mrkněte na video. Výsledek projektu Getaway najdete v galerii.

 

Lesní muž ztrácí půdu pod nohama: Město ho chce přesunout do garsonky jako Otíka

Nádherné domy na stromech uprostřed lesa
Daniel Baret 21. listopadu 2015 • 20:20

Nádherné domy na stromech uprostřed lesa

tsch


Klíčová slova: chata, les, relaxace, volný čas, fotogalerieDiskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,690
22,210
28,640
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější