nahoru

Toskánská vila legendárního Michelangela je na prodej. Za 200 milionů bude vaše

Daniel Baret19. ledna 2016 • 14:30
Toskánská vila legendárního Michelangela je na prodej. Za 200 milionů bude vaše
foto: Handsome Properties International

Historická vila Michelangela Buonarrotiho (1475-1564), jednoho z nejznámějších a nejlepších malířů a sochařů všech dob, je na prodej. Najdete ji v italském Toskánsku na místě zvaném Castellina in Chianti a je nabízena za 7,5 miliónu eur, tedy v přepočtu za více než 200 miliónů korun.


Michelangelo rozlehlý dům koupil v roce 1549 a rodině Buonarroti zůstal až do roku 1867. Jak píše v nabídce realitní kancelář Handsome Properties International, vila má 8 ložnic, 7 koupelen a kolem ní se rozkládá citronový sad. Celková plocha pozemku je téměř 13 tisíc metrů čtverečních. Takže skutečně luxusní sídlo, jak připomněl web thelocal.it, který na prodej Michelangelovy vily upozornil.

Nemovitost původně pochází z 11. století a od dob, co ji koupil Michelangelo, ji měly do dnešních dní ve vlastnictví jenom tři rodiny.

Dům se nachází v oblasti Chianti, která je proslulá výborným vínem a stálým počasím. Není ani 30 kilometrů od Florencie a ještě blíž je to do Sieny, která je považovaná za vůbec nejkrásnější město Itálie.

Michelangelo Buonarroti byl jedním z nejznámějších představitelů italské renesance. Proslavil se jako architekt, malíř, sochař, ale psal také básně. Jeho malby najdete například v Sixtinské kapli ve Vatikánu.

Jeden z nejkrásnějších malých domů na světě. I tak se dá žít

Daniel Baret


Klíčová slova: důmDiskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,530
21,710
28,440
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější