nahoru

Půvabná fotogalerie: Marilyn Monroe, sex symbol své doby, povzbuzuje vojáky v Koreji

Daniel Baret 8. ledna 2016 • 10:15
Půvabná fotogalerie: Marilyn Monroe, sex symbol své doby, povzbuzuje vojáky v Koreji
foto: Archiv Námořní pěchota Spojených států amerických

V roce 1954 se odehrálo hodně zajímavých událostí – ve Vietnamu byli poraženi ve válce Francouzi, u Moskvy byla zprovozněna první atomová elektrárna na světě a Ernest Hemingway dostal Nobelovu cenu za literaturu. Mimochodem, v září toho roku se narodil jistý Andrej Babiš, ale toho si skutečně nikdo nevšiml. Nejsledovanější události se totiž týkaly legendární americké herečky, modelky a sex symbolu té doby, kterou byla Marilyn Monroe (1926 – 1962).

Marilyn si 14. ledna 1954 vzala v San Franciscu za manžela podle expertů nejlepšího baseballistu všech dob Joe DiMaggia. Pak s ním v únoru jela na svatební cestu do Japonska a Koreji. V druhé jmenované zemi navštívila i americké vojáky, kteří zde na jihu poloostrova zůstali po hrůzné válce s komunistickým severem. A byla z toho ohromná sláva a pozdvižení.

Podívejte se na fotky s Marilyn Monroe z Koreje. Pocházejí z archivu Námořní pěchoty Spojených států amerických. A tu velkou slávu zachytily i kamery.Klíčová slova: Marilyn Monroe, herečka, sex symbolDiskuse ke článku