nahoru

Okamura a Landa jako kominíci. Vtipná stránka paroduje islamofoby

Tereza Stonišová16. září 2015 • 15:00
Okamura a Landa jako kominíci. Vtipná stránka paroduje islamofoby
foto: Facebook

Nový hit internetu si bere na mušku kampaň antiislamistů. Autora facebookové stránky Kominíky v ČR nechceme inspirovala jednak iniciativa Islám v ČR nechceme, jednak zpráva, kterou přinesla česká média. Plzeňská studentka si myslela, že vidí nebezpečného uprchlíka se samopalem, avšak vyklubal se z něj kominík se štětkou. Stránka, která zobrazuje odpůrce imigrace jako kominíky, získala za dva dny 1300 podporovatelů.

Stránka si nebere na paškál jen politiky jako Miloš Zeman nebo Tomio Okamura, ale také umělce a sportovce. Během dne na ní přibude i deset příspěvků. Jeden z kominických úlovků je například fotografie kulturisty Filipa Grznára, který se nechal vyfotografovat v tričku s nápisem Uprchlíky v ČR nechceme. Na tričku je symbol českého lva, který s dvojzubcem honí běžence. Právě na obdobné xenofobní výlevy má stránka nejvíce spadeno, a tak se z Grznára stal rázem kominík.

Stránky, které parodují společenské dění, nejsou v českém facebookovém prostředí neobvyklé. V reakci na Islám v ČR nechceme Martina Konvičky vznikla například parodická iniciativa Island v České republice nechceme. Autor „kominické“ facebookové stránky sdílí i nenávistné komentáře z internetových diskusí. Jeden z nich například vyzývá, abychom si pořídili sekery, protože pořizování zbrojních pasů je přece zdlouhavé.

Tereza Stonišová


Diskuse ke článku