nahoru

Sonda Curiosity údajně na Marsu objevila létající lžíci

bar 3. září 2015 • 17:00
Sonda Curiosity údajně na Marsu objevila létající lžíci
foto: pics-about-space.com

Na Marsu je překvapivě živo. Alespoň podle fanoušků, kteří ve snímcích sond a marťanských vozítek objevují stále nové a nové pozemské objekty. Na Marsu se podle nich vyskytují myši, leguáni nebo zahalené ženy a jiné tajemné postavy, které nemají nic lepšího na práci, než se motat před objektivy sond pozemšťanů. Fanoušci na fotografiích z Marsu našli i lidské obličeje v písku nebo perfektně tvarované pyramidy. Nyní k pozemským objektům na Marsu přibyla lžíce, a to rovnou létající.

Lžíci objevili členové komunity okolo serveru UnmannedSpaceFlight.com, když prohlíželi fotky pořízené robotem Mars Rover Curiosity 30. srpna 2015. Kdo chce, může spekulovat o mimozemských civilizacích a jejich stravovacích způsobech, vědci ale pro zvláštní tvar kamene mají jednoduché vysvětlení. Jak uvedl web televizní stanice Discovery, kombinace řídké atmosféry Marsu, slabé gravitace a velmi rozmanitých písečných bouří způsobuje, že horniny se zde vyskytují ve tvarech, jaké na Zemi neznáme.

Kdo chce, ale stejně věří tomu, že na Marsu žijí zahalení ženy, které pěstují myši a ještěrky a jí kamenou lžící. I vy si můžete o marťanské civilizaci zaspekulovat, když si prohlédnete naší fotogalerii.

bar


Klíčová slova: reflex, MarsDiskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.