nahoru

Streetartový umělec Banksy otevírá v Británii zábavní park plný hrůzy

Daniel Baret 21. srpna 2015 • 14:16
Streetartový umělec Banksy otevírá v Británii zábavní park plný hrůzy
foto: The Guardian

Banksy, streetartový umělec z Británie, je celosvětově známý pro své satirické a provokativní instalace po ulicích celého světa. Nyní otevřel svou pravděpodobně největší instalaci - zábavní park Dismaland (slovní hříčka se známým parkem Disneyland a slovem dismay, které se dá přeložit jako hrůza, zděšení.)

V zábavním parku, který podle slov Banksyho není vhodný pro děti, nechybí mrtvá Popelka obklopená paparazzi nebo velryby, které vyskakují z toalet. Můžete také navštívit Guerillový ostrov a zúčastnit se workshopu, ve kterém se hackují elektronické billboardy. Jako průvodci vám poslouží lidé, které absolutně nezajímá, co chcete v parku a nechtějí vám pomáhat.

Instalace Dismaland se nachází u města Weston v Anglii a potrvá od 22. srpna do 27. září letošního roku. Podívejte se na další "atrakce" do fotogalerie.Klíčová slova: reflex, BanksyDiskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.