nahoru

Rusky svérázně protestují na Instagramu proti sexismu a mnohoženství v Čečensku. Šklebí se

ber 24. května 2015 • 09:00
Rusky svérázně protestují na Instagramu proti sexismu a mnohoženství v Čečensku. Šklebí se
foto: Instagram

V Rusku vyvolal počátkem května sňatek sedmačtyřicetiletého čečenského policejního šéfa Nažuda Gučigova se sedmnáctiletou nevěstou, která se stala jeho druhou manželkou, skandál. Za svědka šel novomanželům Magomed Daudov, šéf kanceláře čečenského vůdce Ramzana Kadyrova. Při svatebním přípitku prohlásil, že mnohoženství je třeba legalizovat, protože je dávno zavedenou praxí. 


Sám Kadyrov v roce 2009 vyzval čečenské muže, aby si pořídili druhou manželku.

V Rusku (jeho je Čečensko součástí) jsou ale sňatky povoleny a od 18 let. Jenže Čečenci mají jiná pravidla - tam se ženy mohou vdávat od 16 let. Mužský šovinismus, sexismus a mnohoženství se mnoha Ruskám nelíbí. A protestují svérázně. Na podnět feministky a novinářky Belly Rapoportové se na fotkách šklebí na muže a dávají své fotografie na Instagram. Podívejte se.

ber


Klíčová slova: fotogalerie


Prezidentské volby 2023

Začátkem roku 2023 se budou konat prezidentské volby, kde se rozhodne o nástupci Miloše Zemana. Přinášíme vám přehled užitečných informací, volební zpravodajství i zajímavosti týkající se prezidentského úřadu.

Kandidáti Termín voleb

Voličský průkaz Volební systém Pravidla kampaně Výsledek voleb Druhé kolo


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.