nahoru

Roztomilý Vladimir a zvířátka aneb Putin filantrop?

Tereza Stonišová 6. února 2015 • 15:30
Roztomilý Vladimir a zvířátka aneb Putin filantrop?
foto: Archív

To, co zažívá Vladimir Vladimirovič ve „své“ zemi, by si přál leckterý státník. Jeho popularita je téměř neotřesitelná, nijak s ní nepohnuly ani sankce nebo postup vůči Ukrajině a Krymu – v tomto případě právě naopak. Své dělají i účelové fotografie, jichž si všimla i světová organizace na ochranu zvířat.

Vladimirovičův výraz umí dělat zázraky. Od neúprosného a tvrdého státníka hraničícího s ruskou alternativou Jamese Bonda, ze sebe tento současný první muž Ruska umí udělat i zdánlivého filantropa a milovníka zvířat. Velmi známé jsou Putinovy excesy např. s tygrem, kvůli fotografiím a bezpečí vysoce pravděpodobně omámeným.

Nyní se ale můžeme pousmát nad opačným extrémem, tedy fotografiemi, které z Putina dělají neškodného mírumilovného člověka (když opak je pravdou). Všimla si toho i světová organizace na ochranu zvířat. Například Putin s pejskem, který je vycvičený a pomáhá s vyprošťováním osob zavalených v budovách, nebo se sibiřským jeřábem bílým. 

Už jako prezident v roce 2000 Putin na své image v tomto ohledu pracoval. První fotografie se objevily již z kraje jeho politické kariéry na přelomu tisíciletí.

Tereza Stonišová


Diskuse ke článku