nahoru

Prsa pro vědu – Italka se rozhodla pro naprosto neobvyklé šíření vědeckých informací

Daniel Baret2. prosince 2014 • 09:00
Prsa pro vědu – Italka se rozhodla pro naprosto neobvyklé šíření vědeckých informací
foto: Facebook

Třicetiletá Italka Lara Tait vystudovala paleoantropologii, ale dlouhodobě je nespokojená s tím, že mnoho lidí zcela ignoruje vědecké poznatky. Rozhodla se to řešit na svém blogu naprosto svérázným způsobem – vyfotila svá prsa a napsala k nim vzkaz. A začaly se připojovat s obrázky i další ženy. Informoval o tom web thelocal.it.

Akce se jmenuje Prsa pro vědu (Tette per la Scienza) a už o ní informovaly i některé weby renomovaných vědeckých časopisů. Na první fotce Tait napsala: „25 procent Italů popírá teorii evoluce a v USA je to 60 procent."

„V Itálii je potřeba více přiblížit vědu veřejnosti. Tak jsem dostala nápad to udělat tímto originálním způsobem,“ říká Tait. Reakce nenechaly na sebe dlouho čekat. Dnes dostává podobné vzkazy každý den. Ale ignoruje fotografie úplně nahých lidí, aby nebyla obviněna ze sexismu, což se ale i tak už stalo. „Žena si může dělat, co chce, se svým vlastním tělem a může ho dát i do služeb vědy“, dodává autorka zajímavého nápadu.

Zatím se objevily například vzkazy o autismu, biologické rozmanitosti či kritika negramotnosti. Ale i tento: „Škrty ve výzkumu jsou řezy do vaší budoucnosti, do budoucnosti vašich dětí a vaší země.“ K akci se v poslední době připojují i muži.

Daniel Baret


Diskuse ke článku