nahoru

I v Alpách se můžete ubytovat zdarma. Stačí zdolat 2500 metrů

Tereza Stonišová 24. září 2014 • 13:00
I v Alpách se můžete ubytovat zdarma. Stačí zdolat 2500 metrů
foto: © flavio pesamosca

Italský architekt dokončil minulé léto projekt, který vyvolává úsměv i strach. Vysoko v horách nechal postavit chatku pro ty odvážlivce, kteří se do více než dvou a půl tisícimetrové výšky dostanou. Motivací může být, že chatka je k dispozici zdarma. Na chatku upozornil server designboom.com.

Chatka leží na jednom z vrcholků italské části Julských Alp (většina tohoto pohoří se rozprostírá na území Slovinska), přesně ve výšce 2531 metrů nad mořem. Z fotografií je zřejmé, že se nachází v náročném skalnatém terénu, kam není možné se dostat bez horolezeckého vybavení. Po svých tam holt nedojdeme.

Podle serveru designboom.com je chatka památkou za horolezce Luku Vuericha, který před čtyřmi lety při slaňování zahynul. Chatku údajně postavili za jediný den, architekt Giovanni Pesamosca ji navrhl o rozměrech 16 metrů čtverečních. Uvnitř jsou palandy a matrace, kde si ti, kdo se k chatce dostanou, mohou odpočinout. Interiér je obložený světlým dřevem, celá konstrukce stojí na betonových pilonech. Třešničkou na dortu je fakt, že na pobyt v chatce není třeba žádných peněz. Stačí tam jen vylézt...

Tereza Stonišová


Klíčová slova: architektura, hory, chata, fotogalerieDiskuse ke článku