nahoru

Fascinující trénink šaolinských mnichů

Tomáš Bönisch 11. února 2014 • 18:00
Fascinující trénink šaolinských mnichů
foto: klyker.com

Každý kdo dennodenně dře v posilovně a touží po oku lahodícím výsledku, si může vzít příklad z šaolinských mnichů, kteří využívají k fyzické síle i sílu mysli. Žádní drazí fitness trenéři, žádné podpůrné látky či posilovací stroje, jen čistá chemie těla - to je skvělý návod pro ty, kteří chtějí dosáhnout svého vytouženého cíle.

I když tyto praktiky pocházející z 5. st. se zdají být zastaralé, doložené fotky Vás vyvedou z omylu! Mniši Šaolinského kláštera jsou ve vynikající formě, kterou by jim mohl závidět kdejaký „bodybuilder“ z místních končin.

Chrám Šaolin

Chrám Šaolin se potýkal již mnohokrát s nevolí velkých čínských císařů, kteří se snažili tento skvost několikrát zničit. Naposled byli místní mniši odvedeni Rudou gardou při Čínské kulturní revoluci probíhající v 20. století. Však ani tato událost neovlivnila další působení Šaolinu ve světě, ba naopak.

Od vlády Ctihodného opata Jung-sina se mnichové z Šaolinu představují i na ostatních kontinentech. V roce 2011 se ukázali obdivovatelům i u nás v Praze.

Tomáš Bönisch


Klíčová slova: šaolinský mnichDiskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.