nahoru

Sex a rakve. Polský kalendář aktů dál šokuje svým obsahem

mta 4. listopadu 2013 • 15:00
Sex a rakve. Polský kalendář aktů dál šokuje svým obsahem
foto: Kalendarzlindner.pl

Polská společnost Zbigniew Lindner se věnuje kromě jiného i výrobě rakví. Když se v roce 2010 objevil její první kalendář s lechtivým obsahem, na kterém byly krásné polonahé dívky, vzbudilo to pobouření. Ženy totiž skutečně pózovaly u rakví. Jenže kritika Lindner nezastavila. Naopak, pořád přitvrzovala. A na světě je kalendář na rok 2014.

Před pěti lety byly tyto kalendáře, na kterých vždy dominuje polonahá či svlečená žena a rakev, prezentovány jako neobvyklá reklama. Postupně jejich tvůrci zjistili, že se jedná o výborný marketingový tah. Proto jsou dívky na fotkách profesionálky, které se focení aktů věnují, stejně jako fotografové. Nic není ponecháno náhodě. Ukázalo se, že pobouření a kritika vyvolávají stále větší zájem. Na kalendář se teď každý rok čeká.

„Kalendář spojuje krásu polských dívek a krásu naší rakve. Chtěli jsme ukázat, že rakev není náboženský symbol, je to výrobek,“ tvrdí Zbigniew Lindner ke kalendáři na rok 2014. Jeho některé formulace jsou už ale na hranici morbidnosti: „Pátým vydáním kalendáře se vracíme zpět k přírodě, což vyjadřujeme dokonalou harmonií mezi Lindner rakví a přírodním dřevem, modrým mořem, červenými květy, zelenými loukami a krásou ženského těla.“

Pravdou ale je, že rakve a dívky mají v Polsku skutečně hezké…

 

mta


Klíčová slova: reflex, kalendar, rakve, lindner


Prezidentské volby 2023

Začátkem roku 2023 se budou konat prezidentské volby, kde se rozhodne o nástupci Miloše Zemana. Přinášíme vám přehled užitečných informací, volební zpravodajství i zajímavosti týkající se prezidentského úřadu.

Kandidáti Termín voleb

Voličský průkaz Volební systém Pravidla kampaně Výsledek voleb Druhé kolo


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.