nahoru

Zrůdy v sukních: Enriqueta děti vraždila a vyráběla z nich mastičky. Za mřížemi ji ubily spoluvězenkyně

mc 17. června 2022 • 18:30

Nad zločiny Enriquety Martí i Ripollés zůstává rozum stát. Mladá žena si vysnila krásný život, místo něj ale skončila na ulicích Barcelony. A místo slušného zaměstnání začala unášet děti. Mnohé z nich prodávala klientům na sex, ty které se jí ale nehodily zavraždila a rozporcovala. Jednotlivé části těl pak používala k výrobě mastiček a lektvarů pro klienty. Jeji hrůzostrašný byznys byl nakonec odhalen. Pro mnoho dětí už ale bylo pozdě...

Enriqueta Martí i Ripollés se narodila v druhé polovině 19. století, za vysněným životem se odstěhovala do Barcelony, kde začala pracovat jako chůva. Tohle zaměstnání jí ale moc nevonělo, a tak začala dělat prostitutku. Krátce byla i vdaná, její manželství ale nemělo moc šancí na přežití, protože si dál vydělávala vlastním tělem.

Ani to jí ale později nestačilo a otevřela si vlastní nevěstinec, který nalákal i klienty z lepší společnosti. Ti ale měli občas zvláštní choutky. A Enriqueta jim je s radostí vyplnila - chodila po městě a hledala bezprizorní nebo dokonce opuštěné děti a unášela je. Pak je nutila pracovat v nevěstinci, nejmladším byly teprve tři roky!

Těžko věřit, ale to byla pro děti ta lepší varianta... Enriqueta se totiž také živila jako „čarodějnice“ a tvrdila, že pitím dětské krve vyléčíte tuberkulózu a díky krémům z dětských tělíček omládnete. Děti, které se jí nehodily do nevěstince, tak zavraždila a z jejich vlasů, krve, tuku a kostí vařila lektvary. Jednou byla za vedení nevěstince dokonce zatčena, ale její vlivná klientela zařídila, aby k soudu nikdy nedošlo.

Podruhé ji už ale chránit nedokázali. Policie v bytě objevila unesenou Teresitu Guitart a dívku jménem Angelita, kterou nedokázali nikdy vrátit rodině. V druhém pokoji se jim ovšem naskytl mnohem horší pohled. Leželo zde asi 10 ohořelých dětských mrtvolek. V asi 50 nádobách byly uloženy lidské ostatky včetně tuku, vlasů nebo i sražené krve či kostí z ruky.

Enriqueta se u soudu nikdy nepřiznala, mnozí se domnívají, že byla psychicky nemocná a jediným jejím zločinem byl prokázaný únos malé Teresity. Enriqueta se měla stát obětním beránkem při pokusu o zakrytí zločinů vyšších tříd. Ať tak či onak, Enriqueta zemřela ještě ve vězení, než mohla být odsouzena - umlátily ji její spoluvězenkyně.

mc


Klíčová slova: fotogalerie, zrůdy v sukníchDiskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.