nahoru

Jak vypadá Putinova víkendová chatka? Takový malý palác Versailles za 30 miliard, údržba stojí miliardu ročně

venu 20. května 2022 • 18:10

Vladimir Putin je megaloman. To dosvědčuje mimo jiné i jeho tajné venkovské sídlo na břehu Černého moře, v bezletové zóně s ochrankou, které vypadá jako špatná napodobenina zámku ve Versailes. 

Když chce Vladimir Putin o víkendu vyrazit na chatu, sbalí se a odjede do svého sídla na pozemku velkém 740 tisíc metrů čtverečných, kde najdete vše pro víkendové kratochvíle. Hokejovou halu, kino, taneční parket s tyčí atd. Tento skromný příbytek Putina stál 30 miliard korun. Samozřejmě však nešlo o jeho peníze. 

Nicméně není všechno zlato, co se třpytí. Putin je špatný ve všem a v budovaní megalomanských staveb dvakrát tolik. Podle svědectví dělníků bylo obydlí tak špatně vymyšlené, že ho napadla plíseň a mnoho práce se muselo dělat dvakrát.

Co k tomu říct. Člověk by mohl snadno vidět, že s výstavbou obřího venkovského sídla a invazí na Ukrajinu lze najít jisté podobnosti. Na začátku mělo být obojí velkolepé a dobře promyšlené, nakonec ale v obou případech Putin tvrdě narazil. 

venu
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.