nahoru

Mladší Saddámův syn Kusaj: Spáchal největší bankovní loupež všech dob

venu 20. května 2022 • 09:30
Video se připravuje ...
Děti diktátorů: Saddámův nejstarší syn jako psychotický tyran a špiónští zeťové
• video: 
Videohub

Obávaný diktátor Saddám Husajn měl dva syny. Udaje a Kusaje. Mladší z nich Kusaj nebyl tak otřesně zvrhlý jako jeho starší bratr, nicméně i na jeho rukou byla krev nevinných lidí. Zemřel po boku svého bratra a syna Mustafy při přestřelce s americkými vojáky. Ještě předtím ale stihl uskutečnit obrovskou loupež.

Kusaj Husajn se na pozici lídra Iráku začal připravovat až po atentátu na svého staršího bratra Udaje. Ten ho sice přežil, ale kvůli zničenému tělu a pochroumanému zdraví se toho postu vzdal. Kusaj se však do čela země nikdy nedostal. 

Když v roce 2003 začala americká invaze do Iráku, přijel Kusaj Husajn do Irácké národní banky a vybral si tam jednu miliardu dolarů. Penězi nechal naložit tři dodávky o velikosti traktoru a zmizel. Tento počin je brán za největší krádež všech dob. Peněz si ale moc neužil. Zemřel zanedlouho poté společně se svým bratrem Udajem a synem Mustafou v úkrytu, kde je objevili američtí vojáci. Na jejich hlavy byla vypsána odměna v hodnotě 30 milionů dolarů.

venu
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.