nahoru

Tragické osudy modelek: Divoký život, hořká smrt. Smutný konec tří půvabných supermodelek

mc 1. dubna 2022 • 06:20

Život modelek není žádný med. Léta odříkání a tvrdé práce se ale mnohým vyplatí. Existují ale i modelky, které skončily skutečně tragicky. Gia Carangi byla jednou z první opravdových supermodelek - fotila pro Dior, Armani i Versace. Ale spolu se slávou se jen prohloubily její dávné problémy s drogami. Peníze, neustálý stres a nakonec i ztráta životní lásky ji přivedly až k heroinu. A její sláva začala upadat - byla nespolehlivá a všude na rukách měla vpichy od jehel. Nakonec skončila mezi bezdomovci. Jen pár měsíců před smrtí jí lékaři diagnostikovali AIDS. Zemřela v pouhých 26 letech.

Lucy Gordon modeling brala jen jako vstupní bránu do světa herectví - přesto před fotoaparátem excelovala. Později se začaly hrnout nabídky na drobnější role ve filmech, slávu jí měl přinést Gainsbourg. Jenže těsně před premiérou filmu ji objevili oběšenou v jejím pařížském bytě. Proč to udělala se dodnes přesně neví.

Reeva Steenkamp pracovala jako modelka, ačkoliv měla vystudovaná práva. V Kapském městě, kde žila, platila za velkou celebritu, které prorokovali skvělou kariéru. Roku 2012 ale potkala osudového muže - hendikepovaného atleta Oscara Pistoriuse. Sotva po třech měsících známosti ji ale Pistorius zastřelil. Za úkladnou vraždu skončil ve vězení, sportovec ale i před soudem tvrdil, že šlo o nešťastnou náhodu - myslel si totiž, že je doma lupič a proto střílel i přes zavřené dveře. Za nimi ale byla Reeva.

mc
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.