nahoru

Sexy Nazgûl, Avengers a anime holky: Podívejte se na masivní galerii fotek z plesu kostýmových nadšenců Cosples

Petr Vagner 16. března 2022 • 17:10
Sexy Nazgûl, Avengers a anime holky: Podívejte se na masivní galerii fotek z plesu kostýmových nadšenců Cosples
foto: Petr Vagner

Tento víkend proběhl v Brně již sedmý ročník plesu pro fanoušky cosplay s názvem Cosples 2022. Ples má přesně určený vlastní dresscode a vyzývá cosplayery dorazit ve formálních verzích jejich převleků. Rytíři tedy mění brnění za společenskou uniformu, čarodějky sáhnou do svých šatníků po honosnějších kouscích a superhrdinové vymění pláště a přiléhavé kalhoty za saka nebo koktejlové šaty. Při oblékání je však důležitá i určitá úroveň kreativity a tohle všechno dělá z Cosplesu velice netradiční podívanou.

Ples proběhl v sálech brněnského kulturního prostoru Zoner BOBYHALL. Program zahrnoval 3 taneční vystoupení, tombolu a korunovaci krále a královny plesu. Důraz byl kladen především na volnou zábavu účastníků, kterým byl taneční parket po většinu večera k dispozici a byl hojně využíván. Milovníci kostýmů se očividně rádi baví a neváhají otestovat pohybové limitace svých převleků na parketu.

Akci pořádá pravidelně spolek zaměřený na propagaci japonské kulturu v Česku. Pořádá také každoroční festival Animefest a další akce.

Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.