nahoru

Putinovy diplomatické přešlapy: Na Merkelovou rovnou pustil psa

venu 11. března 2022 • 18:40

Po napadení Ukrajiny se oblíbenost Vladimira Putina propadla do horoucích pekel. Nicméně nutno dodat, že ani před invazí nebyl v politických kruzích zrovna oblíbený. Jeho diplomatické vztahy byly vždy na bodu mrazu. Zejména se zástupci západních zemí. 

V současné době se Putin drží daleko od všech. Dokonce i od svých poskoků, kteří se při jednáních musí držet na jedné straně stolu několik metrů od svého vůdce. Není se moc čemu divit. Vladimir Putin byl zkrátka vždy divný. A asi se všichni shodneme na tom, že v posledních týdnech má důvod k tomu se od všech držet co nejdál.

Ne vždy tomu tak ale bylo. Se zástupci východu dělal palačinky, jezdil tělo na tělo na eskalátorech a podával si s nimi ruce. Nicméně vyslanci západních zemí si jeho blízkost příliš neužívali. Zejména Angela Merkelová. Jako osoba, která celoživotně trpí strachem ze psů se na jednání s Putinem musela smířit s tím, že u ní bude sedět jeho černý labrador, kterého na ni Putin schválně vypustil. Jasně, strachu se přece zbavíte, když se mu postavíte! Více diplomatických faux pas sledujte v novém díle pořadu Ruský bizár.

venu


Klíčová slova: Rusko, Vladimir Putin, ruský bizárDiskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.