nahoru

Nejslavnější filmové prostitutky: Julii Roberts v Pretty Woman zastupovala sexy modelka

mc 25. ledna 2022 • 06:30

Film Pretty Woman se za více jak 30 let své existence stal synonymem pro romantickou komedii. Motiv prostitutky, do které se zamiluje bohatý chlápek a i přes veškeré jejich rozdíly skončí spolu - šťastně až na věky - byl později použit v jiných filmech možná až příliš často. I ve sladkém filmu jako je Pretty Woman ale nesmí chybět nějaká ta žhavější scéna nebo odhalená bradavka. Jenže ta ve filmu nepatří Julii Roberts!

Kdo by neznal příběh krásné prostitutky Vivian a jejího rytíře na bílém koni. Julia Roberts a Richard Gere ale role, které je vynesly do popředí zájmu veřejnosti, dostali jen souhrou mnoha náhod. Režisér si v rolích hlavních postav představoval zpočátku celou řadu úplně jiných herců. Edwarda mohl hrát Al Pacino nebo Denzel Washington a Vivian pro změnu Uma Thurman či Michelle Pfeiffer. Mladičkou, neznámou a prakticky nezkušenou Julii Roberts do role nechtěli dokonce ani zástupci filmového studia Disney.

Nakonec jako Vivian zazářila - byla nominována na Oscara a vyhrála Zlatý Glób za hlavní ženskou roli. Mnoho lidí ale neví, že v celé řadě scén a dokonce i na plakátu k filmu to není Julie. Tedy aspoň ne její tělo. V hanbatých scénách a právě na slavném plakátu ji zastoupila slavná dublérka Shelley Michelle, jejíž tělo „posloužilo“ v celé řadě filmů.

Film měl navíc rozpočet bez limitu, proto si filmaři mohli dovolit natáčet na celé řadě exponovaných lokalit včetně luxusní restaurace či elitního hotelu nebo například pronajmout náhrdelník v ceně 250.000$ (asi 5,5 milionu korun). Edward měl ovšem velkou smůlu a ve snímku nemohl řídit vůz značky Porsche či Ferrari, jichž šéfové účast ve film zamítly, aby nebyly jejich značky spojovány s najímáním prostitutek. Jaká ušlá šance to byla, dokázala automobilka Lotus, jejíž vůz Esprit, který se ve filmu nakonec objevil, se začal prodávat jak ďas.

Šance málem ostatně ušla i Richardu Gereovi - i když už měl za sebou čtení scénáře s Julií Robert, se kterou si velice padl do oka, chtěl nabídku role odmítnout. Dokonce už byl na telefonu s režisérem, když mu Roberts podstrčila papírek, kam napsala: „Prosím, řekni ano.“ A Gere nedokázal jejímu šarmu odporovat ani v realitě.

mc
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.