nahoru

Nejslavnější filmové prostitutky: Pretty Woman měla být závislá na drogách

mc 7. ledna 2022 • 10:20

Takzvané nejstarší řemeslo by jen těžko mohli filmaři ve svých dílech ignorovat. Prostitutky se objevily už v němém filmu v roce 1923 a scénáristé jakoby se jich nemohli nabažit. Kdo by neznal film Pretty Woman, které se kolem jedné takové lehké děvy točí úplně celý. Romantická komedie ovšem původně neměla vůbec být tak sladká, jak ji dnes známe. Scénář byl plný temných témat a drsných motivů včetně drog, násilí a smrti. Naštěstí - nebo možná naneštěstí? - do scénáře zasáhla producentka Laura Ziskin. A tak vznikl film, jak ho známe dnes.

O prostitutce vypráví i film Taxikář Martina Scorseseho. Teprve 12letou Iris ztvárnila Jodie Foster, i jí bylo tehdy skutečně 12 let, proto nemohla zahrát všechny scény a ve filmu za ni občas zaskočila její 19letá sestra. Nejstarší z tria filmů je Kráska dne z roku 1967. Místo zachráněné prostitutky se v něm ale setkáme se znuděnou paničkou, které pomůže právě práce společnice. Ačkoliv Catherine Deneuve, která ztvárnila hlavní roli, byla z filmu spíše nešťastná, snímku se dostalo absolutně zářné kritiky. A to dokonce i od mistra hororu Alfreda Hitchcocka.

mc
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.