nahoru

Nejdivnější domy, které najdete jen v Rusku: 13 patrová chatrč a další bizáry

venu 2. listopadu 2021 • 06:30

Zajímá vás architektura, která se jen tak někde nevidí? Tak to se určitě vydejte do Ruska. Tam totiž ke stavbě obydlí není potřeba plánů, občas stačí jen hromada prázdných lahví a nebo sny, které vám napoví, jak vytvořit jedny z nejbizarnějších staveb světa.

Je známo, že v Rusku se dá vidět ledacos. Pokud byste se vydali do ulic některého z ruských měst, mohlo by se vám snadno stát, že narazíte na neobvyklá stavení, která vám možná budou připadat, jakože snad popírají fyzikální zákony. A nebo veškerý vkus. Ale za to jsou  krajně originální.

Když začal v roce 1992 Nicolay Sutyagin stavět poblíž města Arkhangelsk svou letní rezidenci, netušil, že o deset let později bude z jeho chatrče třinácti podlažní palác, zapsaný v Guinessově knize rekordů jako nejvyšší dřevěná stavba světa.

Za to Vladimir Michkov jako stavební materiál nezvolil dřevo, ale prázdné flašky a beton. Můžeme jenom doufat, že veškeré sklo, které k postavení domu nepochází z jeho konzumace. Leda, že by v lahvích byla voda.

Další zajímavou stavbou, která se jen tak nevidí, je napodobenina Noemovy archy. Nikolai Orekhov, který za stavbou stojí, přiznal, že se mu o podobě domu zdálo ve snu a podle toho také postupoval. Nepotřeboval ani žádné plány a odborné nákresy. Vše postavil podle sebe a tak trochu od oka. Otázka tak jen je, kolik láhví ml před svými sny vypito...

V Rusku najdeme o mnoho více zajímavých staveb, které se vymykají standardům. Baráček na kameni uprostřed řeky Drina z roku 1968 vypadá, že na místě drží jen silou vůle. A dům postavený vzhůru nohama je zase k vidění v Petrohradě. Luxusní příbytek, který vypadá jako vesmírná loď, nechal v Moskvě pro modelku Naomi Campbell postavil ruský miliardář Vladislav Doronin. Chtěl mít k sobě krásku co nejblíž. Dnes už však tato dvojice pár netvoří. Na další neuvěřitelné stavby mrkněte ve videu a fotogalerii.

venu


Klíčová slova: Rusko, dům, ruský bizárDiskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.