nahoru

Ruský bizár: Jak sověti vymysleli Photoshop a nechali mizet soudruhy. Poznáte fota před a po úpravě?

venu 15. října 2021 • 18:10

V současnosti je velkým tématem úprava fotografií. Co je už příliš a jaká úprava je ještě v mezích? Tak tyto otázky třeba v Sovětském svazu nikdo neřešil. Tam se totiž upravovaly fotky jako na běžícím páse. A bralo se to důkladně. Občas až tak moc, že byl upravovaný člověk smazán nejenom z fotky, ale také ze světa. 

Sověti se dají považovat za průkopníky užívání Photoshopu. Úpravy fotografií jim totiž nikdy nedělaly problém. A že nešlo zrovna o upravování tělesných proporcí nebo celulitidy. Sověti na to šli od podlahy. Když to bylo nutné, vymazali rovnou celého člověka.

Nešlo ale pouze o lidi. Byli schopní upravit snímky tak, aby zapadaly do jejich propagandy. Přidávali nápisy s budovatelskými hesly, na shromážděních si přidali pár lidí nebo zkrátka odstranili to, co se jim nehodilo. A to se netýkalo pouze Ruska. I u nás se hojně upravovalo.

 

venu


Klíčová slova: fotogalerie, photoshop, ruský bizárDiskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.
 

Nejčtenější komentáře