nahoru

Nejšílenější reklamy z Japonska, v nichž uvidíte striptýz kvůli sushi, Arnolda a něco, co nikdo normální nepochopí

mc 28. června 2021 • 11:20

Reklamy jsou vlastní a docela svébytný žánr. Můžete je potkat v novinách nebo televizi ale i při cestě do práce na dálnici. Zpravidla mají jediný úkol a to propagovat výrobek, občas se ale i mistr režisér a scénárista utnou a reklama je i vtipná. Nebo - jak už se v tomhle případě dá čekat - u Japonců naprosto šílená. Můžete se těšit na hororového Ronalda McDonalda nebo ujetého Schwarzeneggera.

I u nás kdysi běžel pořad, kde se Češi mohli zasmát šíleným reklamám z celého světa - někdy byly vtipné cíleně, jindy omylem, někdy za to mohl kulturní rozdíl. Jak je to v případě těchto japonských reklam, to nevíme. Jedno je ale jisté, šílené prostě jsou!

Určitě si vzpomenete na nezapomenutelný gag z Přátel, kde Joey dělal reklamu na mužskou rtěnku Ichiban pro Japonce. A v podobném duchu se zde nese celá řada propagačních videí. Člověk by řekl, že i přes šílenou hudbu, divokou grafiku a sexy kompars, se s žádnou reklamou nedá šlápnout až tak vedle. Chyba lávky.

Třeba série reklamy na McDonald's z roku 2003 je absolutně nepochopitelná a tak trošku připomíná horor. Pointou reklamy je hláška „McDonald's je vždy na blízku“. Styl jakým to ale reklama říká, že spíš úchylný.

Trošku jiné kafe je série reklam s Arnoldem Schwarzeneggerem na energetický nápoj ze začátku 90. let. Ze známého akčního hrdiny se po jeho vypití stává energií nabitý šílenec, v jiném kousku létá na lahvičce jako astronaut, jinde utěšuje plačící dítě. Kombinace jednotlivých reklam tak nedává zrovna moc smysl. Arnold navíc ve většině z nich „mluví Japonsky“, což je bizár sám o sobě.

Schwarzenegger dělal i reklamu na japonské nudle, ale nebyla až tak zábavná, jako ta na Pussy noodle, kterou filmaři vyplodili pro americký komediální seriál Lady Dynamite. I když jde evidentně o parodii, je celkem jasné, jak západní svět japonské reklamy vnímá.

mc


Klíčová slova: reklama, fotogalerie, Japonsko


Prezidentské volby 2023

Začátkem roku 2023 se budou konat prezidentské volby, kde se rozhodne o nástupci Miloše Zemana. Přinášíme vám přehled užitečných informací, volební zpravodajství i zajímavosti týkající se prezidentského úřadu.

Kandidáti Termín voleb

Voličský průkaz Volební systém Pravidla kampaně Výsledek voleb Druhé kolo


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.