nahoru

Sněhurka: Me too! Aktivisté napadají polibek prince ve slavné Disneyovce. Dotyčná k němu totiž nedala svolení

čip 9. května 2021 • 18:15
Sněhurka: Me too! Aktivisté napadají polibek prince ve slavné Disneyovce. Dotyčná k němu totiž nedala svolení
foto: Disney

Zábavní park Disneyland, který se momentálně vzpamatovává z ekonomické rány, kterou mu zasadila pandemie koronaviru, řeší další problém. Američtí aktivisté si na něj zasedli kvůli atrakci, která je inspirovaná slavným příběhem bratří Grimmů – Sněhurka a sedm trpaslíků.

A co aktivistům vlastně pije krev? Jistá dráha, na jejímž konci políbí princ spící mladou dívku a tím ji vysvobodí z kletby, kterou na ni uvalila zlá macecha. 

Problém tkví v tom, že když princezna spala, nemohla dát logicky k polibku souhlas. Princ tak tedy učinil bez jejího vědomí a to může mít neblahý dopad na naše děti. Mohou totiž nabýt dojmu, že líbat kohokoliv bez jeho předešlého souhlasu je naprosto normální. Vždyť se to běžně dělá i v pohádkách. 

Co na tom, že princ polibkem princezně zachránil život, že spolu následně žili šťastně až do smrti. Měl se jí nejprve zeptat a basta. Co když princezna zachráněná vůbec být nechtěla a prince si vzala pod nátlakem, protože mu neuměla říct ne? Vlastně se to také dá nazvat obtěžováním a Sněhurka by tak mohla být další slavnou celebritou zapojenou do hnutí Me too.

Z extrému do ještě většího extrému

Také se celá kauza dá vysvětlit tak, že úžasná myšlenka, na jejímž počátku byla pomoc slabším a zneužívaným ženám, mužům a všem dalším pohlavím, abychom byli správně genderově korektní, se zvrhla do nesmyslné šikany. Z extrému se stal opět extrém, který je ale velmi nebezpečný a pro budoucí generace škodlivější než nevinný polibek v pohádce.

 

 

čip


Klíčová slova: polibek, disney, mee too, SněhurkaDiskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.