nahoru

Děti ve slumech se snaží slavit Vánoce i uprostřed špíny a bídy jejich domovů

venu 23. prosince 2020 • 06:30
Děti ve slumech se snaží slavit Vánoce i uprostřed špíny a bídy jejich domovů
foto: Profimedia.cz

Vánoce budí radost a těšení se v očích každého dítěte. A to i toho nejchudšího, které žije ve slumu. Naštěstí se najdou tací, kteří chtějí vánoční svátky dopřát dětem i na těchto smutných místech. Na chvíli tak vytvoří atmosféru, za jakou je každé z malých dítek šťastné a vděčné.

Existují nejrůznější organizace, které se snaží dětem ze slumů po celém světě zpříjemnit aspoň na chviličku jejich život a o Vánocích jim vykouzlit úsměv na rtech. Většinou se jedná o studentské organizace, které se rozjedou do zapomenutých míst, kde po zbytek roku vévodí hlavně bída, špína a nebezpečí, a dovezou dětem dárky a výzdobu.

Nutno podotknout, že malým dušičkám ze slumů stačí opravdu málo, tedy rozhodně méně než dětem, které mají celý rok všeho nadbytek. Největší radost jim dělají drobnosti a samozřejmě sladkosti, které jim mnohdy rozdávají ostatní děti v převleku za Santu Klause. Nechybí ani vánoční výzdoba v ulicích slumů a vánoční vystoupení, kdy děti spolu s organizátory zábavy zpívají, tančí nebo hrají představení s vánoční tématikou.

venu


Klíčová slova: děti, vánoce, chudoba, slumDiskuse ke článku