nahoru

Slum prostitutek a dealerů drog v Kambodži: Peklo na zemi mezi chátrajícími ruinami

venu 25. října 2020 • 07:10
Slum prostitutek a dealerů drog v Kambodži: Peklo na zemi mezi chátrajícími ruinami
foto: Profimedia.cz

V hlavním městě Kambodži Phnompenhu byla v 60. letech postavena za pomoci místních i světových architektů budova s názvem The White Building, která měla sloužit jako moderní středisko pro střední třídu obyvatel. Dnes byste zde však našli zejména prostitutky, drogové dealery a chudobu.

V 60. letech měla nová budova s názvem The White Building přinést střední třídě Kambodžanů moderní městský životní styl. Po převratu v roce 1970, kdy byl svržen princ Sihanouk se ale situace změnila a středisko začalo chátrat. S příchodem komunistické organizace Rudých Khmérů v roce 1975 byla oblast vysídlena. Svůj původní účel tedy budova ani zdaleka nesplnila. Za několik desítek let se toto místo proměnilo v doupě prostitutek, drogových dealerů a organizovaného zločinu. V současnosti se zde tísní na 2500 lidí. Místní tuto oblast přezdívají Bodeng.

V hlavním městě Kambodže snad není místo, které by bylo tolik neoblíbené a mělo horší pověst. I zde však kromě zločinu můžete najít i normální život. Místní odvážlivci zde provozují například restaurace nebo obchody a dokonce zde fungují i nevládní organizace.

venu


Klíčová slova: Kambodža, slum, prostituce, chudobaDiskuse ke článku