nahoru

Slum prostitutek a dealerů drog v Kambodži: Peklo na zemi mezi chátrajícími ruinami

venu 5. října 2022 • 18:10
Slum prostitutek a dealerů drog v Kambodži: Peklo na zemi mezi chátrajícími ruinami
foto: Profimedia.cz

V hlavním městě Kambodži Phnompenhu byla v 60. letech postavena za pomoci místních i světových architektů budova s názvem The White Building, která měla sloužit jako moderní středisko pro střední třídu obyvatel. Dnes byste zde však našli zejména prostitutky, drogové dealery a chudobu.

V 60. letech měla nová budova s názvem The White Building přinést střední třídě Kambodžanů moderní městský životní styl. Po převratu v roce 1970, kdy byl svržen princ Sihanouk se ale situace změnila a středisko začalo chátrat. S příchodem komunistické organizace Rudých Khmérů v roce 1975 byla oblast vysídlena. Svůj původní účel tedy budova ani zdaleka nesplnila. Za několik desítek let se toto místo proměnilo v doupě prostitutek, drogových dealerů a organizovaného zločinu. V současnosti se zde tísní na 2500 lidí. Místní tuto oblast přezdívají Bodeng.

V hlavním městě Kambodže snad není místo, které by bylo tolik neoblíbené a mělo horší pověst. I zde však kromě zločinu můžete najít i normální život. Místní odvážlivci zde provozují například restaurace nebo obchody a dokonce zde fungují i nevládní organizace.

venu


Klíčová slova: chudoba, prostituce, slum, Kambodža


Zastavte drahotu s PREMIUM+


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.