nahoru

Největší americké skandály: Brutální řádění motorkářů ukončilo éru hippies. Zavraždit chtěli i Micka Jaggera

venu 8. září 2022 • 18:20
Největší americké skandály: Brutální řádění motorkářů ukončilo éru hippies. Zavraždit chtěli i Micka Jaggera
foto: Profimedia.cz

V roce 1969 kapela Rolling Stones uspořádala na automobilovém závodišti Altamont hudební akci, která měla být kalifornskou odpovědí na proslulý Woodstock. Místo pohodové akce se však diváci dočkali masakru. Členové motorkářského gangu Hells Angels zde pobodali černošského chlapce, zmlátili několik lidí tyčemi a nakonec chtěli zavraždit i samotného Micka Jaggera. Právě tato akce krvavě ukončila mírumilovnou éru hippies.

 

Když se legendární kapela Rolling Stones rozhodla uspořádat hudební festival, na kterém měli vystoupit nejenom oni, ale i další kapely, například Jefferson Airplane nebo Flying Burrito Brothers, jako hlídače aparatury si najali týpky z motorkářského gangu Hells Angels, kteří dostali zaplaceno pivem. Celý festival byl navíc pro všechny zdarma a tak se na místě sešlo kolem 300 tisíc lidí. Pivo zadarmo v rukou členů gangu neudělalo žádnou dobrotu. Téměř ihned byla skupina těchto mužů pod parou a ke konfliktu s davem lidí tak nebylo daleko.

Nejenom, že začali rozdávat pěsti členům zúčastněných kapel, ale železnými tyčemi a za podpory svých psů se pustili i do diváků. Údajně proto, že jim kopali do motorek. Na scénu se v tu chvíli dostali Rolling Stones a i když se pokoušeli situaci uklidnit, tomu co následovalo zabránit nedokázali. Mereditha Huntera, černošského fanouška kapely Rolling Stones, si podali dva členové Hells Angels přímo během jejich koncertu. Na bodná zranění zemřel v sanitce při převozu do nemocnice. Akce si vyžádala další tři životy a mnoho lidí muselo být hospitalizováno kvůli předávkování drogami. Útočník Alan Passaro byl nejprve obviněn z vraždy. Nakonec byl ale osvobozen, jelikož se údajně jednalo o sebeobranu. Svědci totiž uvedli, že měl Hunter v ruce zbraň.

Kapela Rolling Stones byla z celého incidentu otřesena. Nicméně kytarista Keith Richards se Hells Angels zastal, protože se násilí dopustilo jen deset z celkem 300 najatých členů. Dodal ale, že najmout si tyto muže asi nebyl moc dobrý nápad. Kapela proto veškerou spolupráci s gangem ukončila, a to se málem stalo osudným frontmanovi Micku Jaggerovi, kterého se Hells Angels rozhodli zavraždit. Nakonec mu však pomohlo špatné počasí. Skupina vrahů se totiž k jeho domu v luxusní čtvrti Hamptons plavila po vodě. Díky velkým vlnám však všichni vrahouni vypadali z lodi a tím si zpěvák zachránil život.

venu
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.