nahoru

Festival s příchutí kari. Vyrazte na indické nezávislé filmy INDIE-INDIA

-bam- 28. února 2020 • 18:10
Festival s příchutí kari. Vyrazte na indické nezávislé filmy INDIE-INDIA
foto: INDIE-INDIA

Na svět přichází zcela nový filmový festival INDIE-INDIA! Festival nezávislých indických filmů proběhne 28. a 29. února v pražském Kině Pilotů. Jedná se o další akci organizátorů divácky oblíbeného Festivalu bollywoodského filmu, jehož 18. ročník se bude konat v tradičním podzimním termínu.

„Jako fanoušky indických filmů nás často mrzelo, že většina diváků z celé bohaté indické kinematografie vnímá pouze Bollywood, a to ještě jako něco podivného, exotického,“ říká Radim Špaček, umělecký ředitel festivalu. Přitom většina indických filmů vznikne právě mimo velká studia.

Ikdyž jsou bollywoodské filmy zábavné a vizuálně opulentní, není třeba nic předstírat, že se skutečným životem normálních Indů mají obvykle pramálo společného. „Rozhodli jsme se proto nabídnout divákovi možnost seznámit se s filmy, které doopravdy reflektují současnou indickou společnost a přitom nerezignují na uměleckou kvalitu,“ doplňuje Radim Špaček.

Festival během 2 dnů představí čtyři filmy z různých koutů Indie - Ladak, Ásám, Kašmír a Gudžarát a v nich osudy obyčejných lidí v neobyčejných životních situacích. Kromě silných příběhů, pohledu na skutečný život ve městě i na venkově, unikátních indických tradic a zvyků diváky nadchnou například nádherné záběry Himalájí nebo kutchské pouště. O umělecké kvalitě vybraných filmů (Aamis, Half Widow, Hellaro, Chuskit) svědčí i řada cen z nejrůznějších festivalů.

 

-bam-
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.